Büyük Salon
Küçük Salon
Dış Mekan
Giriş Galerileri
Alt Galeri
Üst Kat Galerileri
Fuaye Alanı
Foto Galeri
ETKİNLİK AYRINTISI
Yusuf Tuvi
Yusuf Tuvi
Tuvi 1938 yılında İzmir'de doğdu. 1960 yılında İTÜ Elektrik – Elektronik Fakültesi'ni bitirdi. 1974 yılında fotoğrafa başladı. Fotoğraflarının birçok uluslararası FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) fotoğraf yarışmasında sergilenmesi üzerine 1983 yılında federasyonun AFIAP unvanı ile ödüllendirildi.
 
Fotoğrafları her yıl düzenli olarak Eczacıbaşı Renkli Fotoğraf Yıllıkları’na seçilmekte olup foto – röportajları Atlas, Skylife ve Ulusoy Travel gibi dergilerde yayımlanmaktadır. Defalarca gittiği New York’ta çektiği fotoğraflar, Doğan Kitap tarafından basılan ve Serdar Turgut tarafından kaleme alınan “New York” kitabında yer almıştır.
 
On yıldır, Amerikan turizm acentesi Grand Circle turistlerine; Türkiye’nin her bölgesinden fotoğraflar içeren “Our Land Our People’’ (Doğamız İnsanımız) adlı saydam gösterisiyle ülkemizi tanıtmaktadır. Dört fotoğrafı İstanbul Modern’in koleksiyonuna kabul edilmiş ve sergilenmiştir.
 
Birçok kişisel sergisi bulunan Tuvi, saydam gösteriler düzenlemektedir. Son olarak Birol Üzmez ile “Basmane Oteller Sokağı” adlı belgesel fotoğraf çalışmasını gerçekleştirmiş olup bu çalışma ile ilgili olarak açılan sergilerin yanı sıra 2012 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma” dalında katkı ödülüne layık görülmüştür. İFSAK ve İFOD dernekleri üyesidir.

Ödülleri
 
* Türkiye 6. Uluslararası FIAP Fotoğraf Yarışması / FIAP Gümüş Madalya - 1991
 
* Almanya “Foto Creativ” Dergisi Fotoğraf Yarışması / Birincilik - 1986
 
* Almanya “Foto Creativ” Dergisi Fotoğraf Yarışması / Birincilik - 1985
 
* İspanya REUS 7. Uluslararası FIAP Fotoğraf Yarışması / FIAP Bronz Madalya - 1985
 
* Türkiye Enka Holding Sanat Vakfı Fotoğraf Yarışması / Birincilik ve beş mansiyon - 1985
 
* Türkiye IFSAK 8. Ulusal Fotoğraf Yarışması / İkincilik - 1984
 
* Türkiye 1. Devlet Fotoğraf Yarışması / Üçüncülük - 1983
 
* Türkiye KODAK Film “Yaşam İçinde Çocuk” Yarışması / Birincilik - 1982