Büyük Salon
Küçük Salon
Dış Mekan
Giriş Galerileri
Alt Galeri
Üst Kat Galerileri
Fuaye Alanı
Foto Galeri
ETKİNLİK AYRINTISI
DİĞER
Etkinlik 2 Nisan 2017 Pazar tarihinde gerçekleşmiştir.

İZSU`nun 30uncu Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri / İzmirin Suyla Gelen Kültürü
İzmir’in Suyla Gelen Kültürü
 
İZSU Genel Müdürlüğü’nün 30. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında İzmir B.Şehir Belediyesi Fotoğraf Sanatı Kulübü Proje Grubu tarafından hazırlanan, “İzmir’in Suyla Gelen Kültürü “ temalı Fotoğraf Sergisi kentin geçmişten günümüze yansıyan su kültürü ve tarihini her yönüyle yansıtan, çok özel fotoğrafların bir araya geldiği, belgesel yanı bulunan çok özel bir sergi.
 
İzmir kentinin sokaklarında, semtlerinde gezinirken, hepimizin zaman zaman tanık olduğu kentin ayrılmaz parçası ve yaşam kaynağı niteliğindeki suyla gelen kültürünün izlerini bu sergide her yönüyle gözleyebilmek mümkün.
 
Kentin günümüze ulaşabilmiş çeşmesi, sebili, şadırvanından tutun, kentin gelişen ve simgesi, nefes alabilen dokusu Kültürpark alanına; modern şehir yaşantısına kadar, hayata geçirilen büyük kanal projesinin hayat verdiği, yüzülebilir bir körfez olma yolunda sağlam adımlarla mesafe kat eden, her geçen gün içinde yaşayan balık popülasyonunda artış gözlenen İzmir Körfezi, körfezi besleyen Meles ve Gediz Deltaları, İzmir’in hemen yanı başındaki doğal yaşam alanlarından Karagöl ve Homeros Vadisi, mücavir sahada koruma altına alınmış Homa Dalyanı ve hemen onun yanı başında ki İzmir Kuş Cenneti, Tahtalı Barajı Havzası, İzmir’in bazı köylerindeki ilginç su göletleri ve kuyularının suyla gelen bu kültür yelpazesi içerisinde yeri bulunmaktadır.
 
“İzmir’in Suyla Gelen Kültürü” fotoğraf sergisinde; konuyla ilintili eski İzmir fotoğraflarına da yer verilerek geçmişten bugüne bir köprü oluşturulmak istenmiştir. Bir zamanların İzmir’ini anlatan belgesel niteliği taşıyan bu fotoğrafların günümüz fotoğrafları ile bu sergide bir arada yer alabilmesi, izleyenleri sanatın ve görselliğin ve kentin değişen yüzünü diyalektik açıdan sorgulamasına da fırsat tanımış olacaktır. Kent tarihini sorgulayarak farkındalık yaratan belgesel bir yanının da bulunması bu sergiyi farklı ve daha özel kılmaktadır.

Yer:  
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi / Giriş Kat Galerileri
 
Tür:  Fotoğraf sergisi

Gezilebilecek Saatler:  Sergi, cumartesi ve pazar günü açık olacak.
 
Düzenleyen: İzmir Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Sanatı Kulübü
 
Giriş ücretsizdir.
 
İrtibat için AASSM Halka İlişkiler: iletisim@aassm.org.tr