<div class='baslik'><a href= '/Etkinlikler/gormezden-gelmeyelimtarih-oncesinden-gunumuze-sizofreni-seruveni' target='_self'>GÖRMEZDEN GELMEYELİM / TARİH ÖNCESİNDEN GÜNÜMÜZE ŞİZOFRENİ SERÜVENİ</a></div></br>Sergide; ilk çağlardan günümüze ruhsal hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılan yöntemlerin tarihsel gelişimi, batı ve doğu toplumlarının farklı dönemlerde konuya yaklaşımı, bu serüvenin ana oyuncularından olan bilim insanları ve hekimlerin öyküleri ilginç görsel ve canlandırmalarla yer alıyor.
<br>
<br>Şizofreninin binlerce yıllık, ilgi çekici tarihine tanıklık etmek için Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bu benzersiz deneyimi kaçırmayın.
Büyük Salon
Küçük Salon
Dış Mekan
Giriş Galerisi
Alt Galeri
Üst Galeri
Tüm Galeriler
Foto Galeri
ETKİNLİK AYRINTISI
KONSER
Etkinlik 17 Aralık 2013 Salı tarihinde gerçekleşmiştir.

Marimba Trio
Marimba Trio adlı topluluk, 17 Aralık 2013, Salı akşamı saat 20.00’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde vereceği muhteşem konserle ilk kez İzmir’de sanatseverlerle buluşacak.
 
“Marimba Trio”, dünyaca ünlü marimba sanatçısı Takayoshi Yoshioka ile, önemli Türk bestecilerimizin topluluk için bestelemiş oldukları (Onur NURCAN'ın “Şibumi”, İlyas MİRZAYEV'in “Spring(Bahar) adlı eserlerinin prömiyerinin yapılacağı konserle,  Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.
 
İzmirli marimba sanatçısı Lerzan Tuncer'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan bu özel konser projesi, Türk ezgilerinin marimbalarla yorumlanması  bakımından da Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip.
 
İsviçre'deki "Three Friends Drumming" adıyla oluşturdukları grupla verdikleri konserlerden sonra "Marimba Trio" ismiyle sahne alacak olan grup, 17 Aralık'ta A.Adnan Saygun Sanat Merkezi küçük salonunda konser verecektir.
 
Farklı milletlerden ve kültürlerden insanların, müziğin evrensel diliyle bir araya gelip, uyum içinde harika işler çıkartabileceklerini göstermeyi amaçladıklarını belirten Yaşar Üniversitesi Öğretim Elemanı Lerzan Tuncer, "Amacımız müziğin evrensel dilini kullanarak barışa ve insanlığa katkı sağlamaktır" dedi.
 
Telefon:0 532 348 13 56
E – posta: timpanici@gmail.com

Solistler:
 
Lerzan Tuncer - Marimba
Takayoshi Yoshioka - Marimba
Jeannine Maddox - Marimba
Reiko Shiohama - Marimba
 
Program:
 
Onur Nurcan - Şibumi
İlyas Mirzayev - Spring / Bahar
Johann Sebastian Bach - Jesu, Joy of Man's Desiring
Emmanuel Sejourne - Akadinda Trio
Takayoshi Yoshioka - Divertimento
Jesus Salvador - Tendressa
 
Bilet Fiyatları:
 
Tam: 5.00 TL
Öğrenci: 3.00TL
 
Gişe:
 
AASSM: 0232 293 38 31
İzmir Sanat: 0232 293 40 49
İsmet İnönü: 0232 293 46 04
http://www.izmir.bel.tr/Kultursanat/Etkinlikler/Tur/Konser 
http://aassm.org.tr
 

İrtibat için AASSM Halka İlişkiler: 0 232 293 38 18 - 19 - 20