Büyük Salon
Küçük Salon
Dış Mekan
Giriş Galerileri
Alt Galeri
Üst Kat Galerileri
Fuaye Alanı
Foto Galeri
ETKİNLİK AYRINTISI
KONSER
Etkinlik 11 Kasım 2017 Cumartesi tarihinde gerçekleşmiştir.

Olten Filarmoni / Igudesman & Joo - Concert of Surprises
 
Aleksey Igudesman ve Hyung - ki Joo, komediyi klasik müzik ve popüler kültür ile birleştiren neşeli teatral şovlarıyla dünyada fırtınalar estiren iki klasik müzik sanatçısıdır. Videoları YouTube’da 35 milyondan çok izlenmiş ve ikili, sayısız ülkede televizyona çıkmıştır. Klasik konser salonlarında olduğu gibi stadyumlarda 18 bin kişi karşısında da aynı rahatlıkta çalmaktadırlar. Hayalleri klasik müziği daha geniş ve genç kitleler için ulaşılabilir yapmaktır.

Aleksey Igudesman ve Hyung - ki Joo, on iki yaşında the Yehudi Menuhin School'da tanışmıştır ve o zamandan beri dostlukları ve işbirliktelikleri güçlü bir şekilde devam etmektedir. 2004 yılında Victor Borge ve Dudley Moore'un izinden giderek ilk kendi şovları A Little Nightmare Music'i yarattılar. Bu tarihten itibaren orkestralarla birlikte solist olarak dünyanın en iyi sahnelerinde ve festivallerinde performans sergilemişlerdir.

Emanuel Ax, Joshua Bell, Janine Jansen, Gidon Kremer, Mischa Maisky, Viktoria Mullova ve Julian Rachlin gibi klasik müziğin dev isimleri skeçlerinde onlara katılmıştır. Dünyaca ünlü New York Filarmoni Orkestrası ve Chicago Senfoni Orkestrası, sahnelerini Igudesman&Joo'nun BIG Nightmare Music eseriyle paylaşmışlardır. Aleksey Igudesman ve Hyung - ki Joo aynı zamanda UNICEF’e yardım için düzenlenen değişik organizasyonlarda John Malkovich ve eski James Bond Sir Roger Moore gibi aktörlerle takım oluşturmuşlardır.

Bireysel olarak Aleksey Igudesman, Hollywood’un Grammy ödüllü bestecilerinden Hans Zimmer ve Bobby McFerrin ile çalışmıştır. Hyung - ki Joo ise Academy ödüllü Vangelis ile çalışmış olup Billy Joel'in CD’sinde yer alan, Rock and Roll Hall of Fame tarafından 1. sıraya çıkartılmış klasik bir bestenin düzenlemesi ve kaydında yer almıştır. 

Igudesman&Joo, kendilerininde içinde yer aldığı Mockumentary ve Everything You Ever Wanted to Know About Classical Music gibi birçok filmde izlenebilirler. Kendi şovları olan A Little Nightmare Music ve And Now Mozart'dan başka; BIG Nightmare Music projesini senfoni orkestralarıyla seslendirmiş ve atölye çalışmaları düzenlemişlerdir. 8‘den 88’e Her Yaştaki Çocuklar için Müzik Eğitimi projesiyle tüm dünyada üniversiteler ve müzik okullarında düzenledikleri atölye çalışmalarında workshoplarla öğrencilere esin kaynağı olmuş ve onları kendi müzik yolculuklarında yeni şeyler denemeleri için cesaretlendirmişlerdir.

2011 Yeni Yıl Arifesi’nde, Wiener Konzerthaus'da verdikleri konserde dünyanın her yerinden gelen 100 kemancının yardımıyla sahnede Dans Eden En Kalabalık Kemancılar Dünya Rekoru'nu kırmışlardır. Rekor, UNICEF’e yardım için ikili tarafından tasarlanmış ve uygulamaya konmuştur. Aleksey Igudesman ve Hyung - ki Joo, Archetipo’dan %100 İtalyan yapımı Haute Couture kostümler giymektedirler.

Yer:         Büyük Salon

Saat:        20.30

Şef:          İbrahim Yazıcı

Solistler:  Aleksey Igudesman  Keman
                Hyung - ki Joo          
Piyano


Program: Concert Of Surprises (İzmir prömiyeri)


Bilet Fiyatları:  1. Kategori  90 TL
                         2. Kategori  70 TL
                         3. Kategori  50 TL

 

Gişeler:  Olten Filarmoni Sanat Okulu  0 533 407 80 00
              
www.oltensanat.com

 

 

İrtibat: Olten Filarmoni  0 232 336 33 24

                                     0 530 149 99 84