Büyük Salon
Küçük Salon
Dış Mekan
Giriş Galerileri
Alt Galeri
Üst Kat Galerileri
Fuaye Alanı
Foto Galeri
ETKİNLİK AYRINTISI
KONSER
Olten Filarmoni Orkestrası / Klazz Brothers & Cuba Percussion - Yılbaşı Özel Konseri
 

Klazz Brothers & Cuba Percussion, pek çok ödül almış programı Classic Meets Cuba ile tüm dünyadaki konser salonlarına yeni bir soluk getirmiştir. Müzik tarihinin klasikleri, izleyiciyi yakalayan, Küba’nın yaşam sevinci ve tutku dolu dünyasına çekerek, şaşırtıcı ses düzenlemeleriyle yeniden canlandırmıştır.

Farklı ve benzersiz seslerle kurulu topluluğun alışılmadık müzikal dili ile Bach, Mozart, Paganini ya da Brahms’ın eserlerinde taze bir bakış açısı ortaya koyar; klasik müzik geleneği ile sving, merenge ya da AfroCuba cazını eşsiz biçimde birleştirir.

Salsa, bolero ya da çaça biçiminde ustalıkla düzenlenmiş çeşitli klasik temalar, geniş bir doğaçlama alanı ortaya koyan melodik çeşitliliğin yanında ritmik özellikler de barındırır.

Caz, salsa ve klasik gibi her kuşağın ve her türün müzik severi Klazz Brothers & Cuba Percussion deneyiminden büyülenmiştir. Classic crossover ustaları olarak da bilinen Klazz Brothers, dünya çapında 500.000'den fazla albüm satmış ve son iki yılda iki kez Echo Klassikand Jazz Ödülü almıştır.

Klazz Brothers; Classic Meets Cuba, Jazz Meets Cuba ve Mozart Meets Cuba albümleri ile Grammy ödülüne aday gösterilmiştir. Tom Cruise'un "Collateral" ya da Will Smith'in "Hitch" filmleri gibi Hollywood'un gişe rekorları kıran yapımlarında onların müziklerini duyabilirsiniz. Ayrıca Symphonic Salsa (büyük bir senfoni orkestrası ile), Messiah Superstar (koro, big band ve solistlerle) ile solist Maria Markesini ve James Morrison ile birlikte Trio veya Quintett olarak farklı programları da bulunmaktadır. Klazz Brothers, 16 yılı aşkın bir süredir giderek büyüyen bir izleyici kitlesine ulaşmaya ve ilham vermeye devam etmektedir.

Yer:     Büyük Salon

Saat:              20.30


Şef:                İbrahim Yazıcı

Solist:            Klazz Brothers & Cuba Percussion
                         Bruno Böhmer Camacho  Piyano 
                         Kilian Forster                    Bas

                         Tim Hahn                          Davul
                         Alexis Herrera Estevez     Timbal, bongo
                         Elio Rodriguez Luis          Tumba

 

Program:       Classic Meets Cuba

Başkemancı: Ildiko Z. Moog

 

Bilet Satış:       www.oltensanat.com

Bilet Fiyatları:  1. Kategori  90 TL
                          2. Kategori  70 TL
                          3. Kategori  50 TL

 

İrtibat:              Olten Sanat  0 530 149 99 84
                                              0 232 336 33 24 


20 Aralık 2017 Çarşamba
20:30