Büyük Salon
Küçük Salon
Dış Mekan
Giriş Galerileri
Alt Galeri
Üst Kat Galerileri
Fuaye Alanı
Foto Galeri
ETKİNLİK AYRINTISI
KONSER
Etkinlik 2 Ekim 2017 Pazartesi tarihinde gerçekleşmiştir.

Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası Sezon Açılış Konseri / Tango Akşamı
Yaşar Üniversitesi’nin kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı sayın Selçuk Yaşar, 2006 yılında bir ilke imza atmış ve İzmir’in vakıf üniversitesi bünyesinde yapılanan ilk oda orkestrasının kurulmasını sağlamıştır. 2008 yılının Ekim ayından bu yana orkestranın genel müzik direktörü ve şefi, uluslararası büyük üne sahip viyolonsel sanatçısı Alexander Rudin’dir. Rudin’in yanı sıra orkestraya yeni katılan, alanında büyük şöhrete sahip sanatçılarla orkestra; İzmir’in sanat yaşamına renk katan önemli bir orkestra olma özelliğini de kazanmıştır.
 
Kültürel hayatımızı zenginleştiren çok sesli evrensel müziği konser, festival ve resitallerle müzikseverlere sunan orkestra; Ağaçlı Yol / Bornova’da 2008 yılının Ekim ayında hizmete açılan Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü Konser ve Konferans Salonu’nda her ay dinleyicileriyle buluşuyor. Orkestra, çoğu solistlik kariyerini devam ettirmekte olan sanatçılarla kadrosunu daha da güçlendirerek ulusal ve uluslararası organizasyonlarda vereceği konserlerde müzikseverlerle birlikte olmaya devam edecek. 
 
Orkestranın konserlerini Yaşar Üniversitesi sitesindeki (www.yasar.edu.tr) İnternet TV'den ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.
 
Yer:  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi / Büyük Salon

Saat: 20.00

                                       
Giriş ücretsizdir.

Davetiye alınmasına ya da rezervasyon yapılmasına gerek yoktur.

İrtibat için AASSM Halka İlişkiler: iletisim@aassm.org.tr