Büyük Salon
Küçük Salon
Dış Mekan
Giriş Galerileri
Alt Galeri
Üst Kat Galerileri
Fuaye Alanı
Foto Galeri
ETKİNLİK AYRINTISI
KONSER
Yaşar Oda Orkestrası Sezon Açılış Konseri / Kerem Görsev
Yaşar Üniversitesi’nin kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Selçuk Yaşar, 2006 yılında bir ilke imza atmış ve İzmir’in, vakıf üniversitesi bünyesinde yapılanan ilk oda orkestrasının kurulmasını sağlamıştır. Yaşar Oda Orkestrası, kuruluşunu takip eden ilk iki yıl Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümü öğretim elemanlarının yanı sıra Türkiye’den ve dünyadan ünlü solistlerle klasik müziğin seçkin eserlerine hayat verdi. 2008 yılı Ekim ayından bu yana orkestranın genel müzik direktörü ve şefi, uluslararası büyük üne sahip viyolonsel sanatçısı Alexander Rudin’dir. Rudin’in yanı sıra orkestraya yeni katılan, alanında büyük şöhrete sahip sanatçılarla Yaşar Oda Orkestrası; İzmir’in sanat yaşamına renk katan önemli bir orkestra olma özelliğini de kazanmıştır.
 
Kültürel hayatımızı zenginleştiren çok sesli evrensel müziği konser, festival ve resitallerle müzikseverlere sunan Yaşar Oda Orkestrası; Ağaçlı Yol / Bornova’da 2008 yılı Ekim ayında hizmete açılan Yaşar Üniversitesi, Selçuk Yaşar Kampüsü, Konser ve Konferans Salonu’nda her ay dinleyicileriyle buluşuyor. Orkestra, çoğu solistlik kariyerini devam ettirmekte olan sanatçılarla, kadrosunu daha da güçlendirerek ulusal ve uluslararası organizasyonlarda vereceği konserlerde müzikseverlerle birlikte olmaya devam edecek.. . 
 
Oda Orkestrası konserlerini Yaşar Üniversitesi internet sitesindeki İnternet Televizyonundan izleyebilirsiniz. Adres: www.yasar.edu.

Yer:  
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi / Büyük Salon

Saat: 20.00

                                                          
Giriş ücretsizdir.

Davetiye alınmasına ya da rezervasyon yapılmasına gerek yoktur.

İrtibat için AASSM Halka İlişkiler: iletisim@aassm.org.tr


2 Ekim 2017 Pazartesi
20:00  Ücretsiz