CONCERT

İzmir`in Genç Yüzleri

Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Kültür Zirvesi kapsamında düzenlenen İzmir`in Genç Yüzleri konseri, 11 Eylül Cumartesi günü 18.00`de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Küçük Salon`da gerçekleştirilecek. Konserde Piyanist Esra Üçcan, Fikret Uçar ve İlyun Bürkev tanınmış bestecilerin eserlerini yorumlayacak.

Tarih Bilgisi9/11/2021

Saat Bilgisi6:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

İzmir'in Genç Yüzleri konseri, Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Kültür Zirvesi kapsamında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Küçük Salon'da, Piyanist Esra Üçcan, Fikret Uçar ve İlyun Bürkev'in katılımıyla gerçekleştirilecek. 
 
Esra Üçcan: Eğitim hayatının büyük bir kısmını Fransa’da geçiren Esra Üçcan, Strasbourg Ulusal Yüksek Mimarlık Okulu’ndan mezun oldu. Aynı sürede Strasbourg Müzik Konservatuarı’nda piyano öğrenimini sürdürdü. Babasının Kültür Bakanlığı Müsteşarı olduğu dönemde Anadolu kültürünü incelikleriyle tanıma fırsatı oldu. Her konuya farklı bakış açıları getirebilmesiyle bilinen Esra, küçük yaşlarından beri Doğu ve Batı kültüründen esinlenen melodilerle özgünlüğünü gerek bestelediği şarkılarda gerekse klasik enstrümantal eserlerinde ortaya koymaktadır. Esra Üçcan piyanist, şarkıcı, besteci, aranjör olmanın yanı sıra Fransızca ve Türkçe şarkı sözü yazarlığı da yapıyor.
 
Fikret Uçar: 2009 yılında İzmir’de doğdu. 4 yaşında piyano derslerine başlayan Uçar, 7 yaşında TRT çok sesli çocuk korosunun sınavını kazandı ve 9 yaşında Mozart Akademi Uluslararası Piyano Yarışmasında 2.’lik ödülüne layık görüldü. Aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yetenek sınavını kazanıp Dr. Öğretim Üyesi Demet Eytemiz’in öğrencisi oldu. Pandemi döneminde sosyal medyada yapılan Evde Sanat Var Piyano yarışmasında Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. Pandemi döneminde Kurucusu Berrin Yoleri olan Çev sanat genç yetenekler projesine katılmaya hak kazandı.Fransz List Center Piano Competition (online) 2. Ödülüne layık görüldü. İstanbul Pera Uluslararası Piyano yarışmasında 2. Ödülü ve en iyi Türk bestecisi eseri yorumu ödülü aldı ve en son olarak Great Marters Piano Competition (online)1.öldülü aldı.
 
İlyun Bürkev: 12 yaşındaki Türkiye’nin genç yeteneklerinden piyanist İlyun Bürkev ailesinin müziğe olan ilgisini fark etmesiyle dört yaşında piyano eğitimine ilk öğretmeni olan Kıymet Berrak ile başlamıştır. 2014-2018 yılları arasında Kemerburgaz Doğa Koleji’nde okurken 2016 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı piyano eğitimine başlayarak 2018’e kadar bu eğitimini sürdürmüştür. 2018-2019 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda tam zamanlı beşinci sınıf piyano bölümünü kazanarak Sayın Burcu Aktaş Urgun’un öğrencisi olarak eğitimine devam etmiştir. 
 
''Covid 19 tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda 6 Eylül’den itibaren sanatseverlerimizin binaya girişlerde aşı kartlarını ya da 48 saat içinde yaptırılan negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri gerekmektedir''.
 
Pandemi önlemleri nedeniyle salon kapasitesi 70 kişi olup, ücretsiz QR kodlu davetiyeleri 6 Eylül Pazartesi günü saat 10.00'dan itibaren
bu linkten temin edebilirsiniz. 

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Ophélie Gaıllard - Atakan Sarı / Viyolonsel & Piyano Resitali

İlginizi Çekebilir

Türkiye Koro Şefliği Akademisi

İlginizi Çekebilir

AASSO DİNLETİ

İlginizi Çekebilir

AASSO - Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası