OTHER

Uluslararası İzmir Alevilik-Bektaşilik Günleri

1-2-3 Ekim 2021 tarihlerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası İzmir Alevilik-Bektaşilik Günleri üç farklı etkinlikten oluşuyor...

Tarih Bilgisi10/1/2021

Saat Bilgisi10:00 AM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

1-2 Ekim (Cuma ve Cumartesi) günleri gerçekleştirilecek sempozyuma Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ve Amerika, Kanada, İngiltere, Avusturya, Polonya, Bulgaristan ve Azerbaycan’dan Alevi Ritüelleri konusunda uzman bilim insanları katılacak. Sempozyum oturumları 10.00 - 18.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

2 Ekim 2021 Cumartesi saat 20.00’de gerçekleştirilecek olan Aşkla Semah Dönenler adlı programda Türkiye ve Bulgaristan yerleşik Alevi Ocak süreklerinin geleneksel Cem Semahları icra edilecek.

3 Ekim 2021 Pazar günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek olan Aşkla Deyişler adlı programda, Alevi müziğinin önemli icracılarından Erdal Erzincan ve Ender Balkır sahne alacak.

2. Uluslararası İzmir Alevilik – Bektaşilik Günleri kapsamında gerçekleştirilecek olan tüm etkinliklere ücretsiz katılım sağlanabilecek.

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetimizin 100.Yıl Marşı Şiir ve Beste Yarışması

İlginizi Çekebilir

4. İzmir Körfez Festivali - Kabardinka Dans Gösterimi

İlginizi Çekebilir

Şirin PANCAROĞLU - Bora UYMAZ Ensemble Konseri

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyet`in 98. Yılında Bir Türk Besteci`nin Müziklerinden Seçkiler

İlginizi Çekebilir

Smyrna Gençlik Orkestrası Konseri