OTHER

Müjdat Gezen Belgeseli

``MÜJDAT GEZEN BELGESELİ`` İLK GALASI İLE İZMİR`DE Müjdat Gezen Belgeseli`nin Türkiye prömiyeri İzmir`de yapılacak. 3 Kasım Çarşamba günü saat 20.00`de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde gerçekleştirilecek etkinliğe Müjdat Gezen de ailesi ile katılacak ve finalde sahne alacak. Ayrıca, belgesel gösteriminin ardından Müjdat Gezen`i ve seyircileri güzel sürprizler bekliyor.

Tarih Bilgisi11/3/2021

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum BilgisiGenel

Sanat yaşamının 61. yılını dolduran Müjdat Gezen’in hayatı belgesel oldu. Belgesel filmin yönetmenliğini ve senaristliğini gazeteci Gökmen Ulu yaptı. Kamerada Hakkı Şahin, kurguda Bulut Bardak, ses ve müzik tasarımında Samet Önder Kök görev aldı. Kök’ün yanı sıra Seçil Aksu bestelerinin de kullanıldığı müziklendirmeye, usta sanatçının müzisyen kızı Elif Gezen de özel bir bestesi ile katıldı. Meltem Taşkıran, belgesel için özel olarak yaptığı, söz ve müziği kendisine ait şarkıyı seslendirdi. 
AİLESİ, DOSTLARI VE ÖĞRENCİLERİ ANLATIYOR
95 dakikalık belgesel filmde, Müjdat Gezen’in yaşamından kesitler geçerken, mesleki niteliklerinin yanısıra karakteristik özellikleri üzerinde duruldu. Gezen’in az bilinen ve hiç bilinmeyen yönleri de anlatıldı. Seyir zevki yüksek ve sürükleyici bir akışı olan belgeselde, Müjdat Gezen’i ailesi, arkadaşları, dostları ve öğrencileri anlattı. 
YILDIZLAR GEÇİDİ
Anlatıcılar arasında, aile üyeleri ve çocukluk arkadaşlarının yanı sıra şu ünlü dostları ve öğrencileri de yer alıyor: Alper Kul, Barış Dinçel, Cem Yılmaz, Celal Ülgen, Cüneyt Arkın, Çağlar Çorumlu, Demet Akbağ, Dolunay Soysert, Erkan Can, Emre Kongar, Erol Evgin, Ezgi Mola, Gonca Vuslateri, Günay Karacaoğlu, İlker Ayrık, İlker Başbuğ, Kandemir Konduk, Kıvanç Tiner, Mustafa Alabora, Perran Kutman, Şebnem Bozoklu, Şevket Çoruh, Temel Gürsu, Tınaz Titiz, Türkan Şoray, Türker İnanoğlu, Orhan Aydın, Özden İnönü Toker, Uğur Dündar, Yasemin Yalçın, Zülfü Livaneli.
 
''Covid 19 tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren, tüm sanatseverlerin etkinliklere aşı kartlarını ya da 48 saat içinde yaptırılan negatif PCR test sonuçlarını göstermeleri gerekmektedir. Giriş için kontroller Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden yapılacaktır. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur. Etkinlik mekânlarında Covid-19 önlemleri daha önce açıklandığı şekilde uygulanmaya devam edecektir.”
 
Pandemi önlemleri doğrultusunda belirlenen salon kapasitesi kadar, ücretsiz QR kodlu davetiyeleri 27 Ekim Çarşamba günü saat 10.00'den itibaren temin edebilirsiniz. 

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Şeb-i Arus Mevlanayı Anma

İlginizi Çekebilir

İzBB Çok Sesli Çocuk Korosu 2021 Yeni Yıl Konseri

İlginizi Çekebilir

İzBB Türk Sanat Müziği Korosu Konseri 2021

İlginizi Çekebilir

Efdal Altun ile Komiklasik

İlginizi Çekebilir

İZDSO Türkiye-İsviçre Dostluk Konseri

İlginizi Çekebilir

Olten Filarmoni Orkestrası Yeni Yıl Konseri