CONCERT

Serhan Bali ile Cumartesi Klasikleri

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde Serhan Bali ile Cumartesi Klasikleri serisinin ikincisi, Can Özhan (keman) ve Çağdaş Özkan (piyano)`ın katılımıyla 5 Mart Cumartesi günü saat 18.00`de gerçekleştirilecek.Biletler, 16 Şubat Çarşamba günü Saat 10.00'da kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ve AASSM gişesinden satışa açılacaktır.

Tarih Bilgisi3/5/2022

Saat Bilgisi6:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

19. yüzyıl müziğinin ilk yarısının en büyük yaratıcı müzisyenlerinden biri olan Niccolò Paganini (1782-1840) aynı zamanda ana çalgısı olan kemana, ortaya çıkışından 200 yıl sonra Rönesans yaşatmış bir virtuozdur. Çalgısıyla sahnede akıl almaz gösterilere imza atan Paganini’ye bu özelliğinden dolayı ‘şeytanın kemancısı’ lakabı verilmiştir. Can Özhan uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Paganini & Sarasate projesi kapsamında geçmişin bu ikonik sanatçısının eserlerini konserde hem solo hem de piyanist Çağdaş Özkan eşliğinde yorumlayacaktır. Konserimizin diğer bestecisi olan İspanyol virtuoz Pablo de Sarasate (1844-1908) ise aynı yüzyılın ikinci yarısına damga vurmuş bir büyük kemancıdır. Paganini sonrası kemanın en büyük temsilcilerinden biri sayılan Sarasate, aynı ustası gibi, besteciliğiyle olduğu kadar kemancılığıyla da ünlenmiş bir virtuozdü. Özhan-Özkan ikilisi konserin ikinci yarısında, Sarasate’nin günümüzde konser sahnelerinin ayrılmaz parçaları olan gösterişli eserlerini seslendirecek. Serhan Bali, konserin her iki yarısında, Paganini ve Sarasate üzerine yapacağı anlatımlarla izleyenleri 19. yüzyılın müzikteki bu iki devinin çağına taşıyacak.
Program:
Paganini: Cantabile / 4’
Paganini: Kapris No. 24 / 5’
Paganini: Keman Konçertosu No. 1’den 2. Bölüm / 5’
Paganini: Kapris No. 9 / 3’
Sarasate: Zigeunerweisen / 9’
Sarasate: Introduction & Tarantella / 7’
Sarasate: Caprice Basque / 7’
Sarasate: Zapateado / 4’
 
Biletler 16 Şubat Çarşamba günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ve Pazartesi, Salı günleri hariç diğer günlerde, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Gişesinden satışa sunulacak.


 
“İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda 15 Ocak 2022 tarihinden itibaren, tüm sanatseverlerin etkinliklere girişlerde aşı kartı ve ya PCR test sonucu gösterme zorunluluğu kaldırılmıştır. Giriş için kontroller Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden yapılacaktır. Etkinlik mekanlarında Covid-19 önlemleri daha önce açıklandığı şekilde uygulanmaya devam edecektir.”

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Serhan Bali ile Cumartesi Klasikleri

İlginizi Çekebilir

Avant-Garde Folk

İlginizi Çekebilir

SUAVİ - Gül`le Diken Arasında

İlginizi Çekebilir

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Açılış Konseri

İlginizi Çekebilir

Avrupa Günü Konseri

İlginizi Çekebilir

Olten Filarmoni Orkestrası ``Sentez``

İlginizi Çekebilir

35. Uluslararası İzmir Festivali Açılış Konseri