CONCERT

Tekfen Filarmoni ``Müzik Evrenseldir``

Kuruluşunun 30`uncu yılında Tekfen Filarmoni ilk konserlerini 23 ve 24 Mart tarihlerinde İzmir ve Ankara`da veriyor.

Tarih Bilgisi3/23/2022

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

23 Mart günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde saat 20.00'de gerçekleştirilecek konserin bilet gelirleri Ukraynalı çocuklara yardım için UNICEF Ukrayna Acil Durum Fonu'na bağışlanacaktır. Biletler biletinial.com adresinden temin edilebilir.
Prokofyev ve Rahmaninov’un eserlerinin seslendirileceği turnede Aziz Shokhakimov yönetimindeki orkestra, müzik eleştirmenleri tarafından, günümüz icracıları arasında, büyük Rus ekolünün önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen Ukraynalı ünlü piyanist Alexander Romanovsky’yi ağırlayacak.
1992 yılında, Karadeniz Oda Orkestrası olarak Tekfen Holding’in kurucu ortaklarından Ali Nihat Gökyiğit tarafından kurulan Tekfen Filarmoni, bu yıl 30’uncu yaşını kutluyor. Mart ayında müzikseverleri klasik müzik repertuvarının başyapıtlarıyla buluşturacak Orkestra, piyanist Alexander Romanovsky’e Rahmaninov’un 2 No’lu Piyano Konçertosu’nda eşlik edecek, ayrıca Sergey Prokofyev’in Romeo ve Jülyet Süitleri’nden seçkilerini seslendirecek.
Müzik dünyasının olağanüstü yeteneği: Alexander Romanovsky
1984 yılında Ukrayna’da doğan Alexander Romanovsky, Imola Piyano Akademisi’nde 15 yıl süreyle Leonid Margarius’un öğrencisi olduktan sonra, çalışmalarını Londra Kraliyet Müzik Koleji’nde Dmitry Alexeev’in yanında sürdürdü. 17 yaşında Busoni Yarışması’nın birincisi olarak kısa sürede müzik dünyasının yükselen yıldızları arasında olan Romanovsky dünyanın en saygın konser salonlarında, Vladimir Spivakov, Valery Gergiev, Michael Pletnev, Vladimir Fedoseyev gibi şeflerin yönetiminde dünyanın önde gelen orkestralarıyla konserler vermektedir.
New York Times Gazetesi Romanovsky’i “Çok özel bir piyanist, tonları mükemmel yakalayan, olağanüstü bir icracı olmanın ötesinde, aynı zamanda son derece duyarlı ve çaldığı eserleri berrak kılabilen bir yorumcu” olarak yorumlamıştır.
Geçtiğimiz yaz, pandemi sırasında “Piyano B” adını verdiği bir projeyi hayata geçiren Romanovsky, karavanıyla gittiği İtalya’nın 40’tan fazla kent meydanında Chopin ve Rahmaninov’un eserlerini seslendirdiği bir dizi açık hava resitali verdi. Alexander Romanovsky’nin Decca ile kaydettiği ve eleştirmenlerden tam not alan albüm çalışmaları arasında Beethoven: Diabelli Varyasyonları; Brahms/Schumann, Rahmaninov: Etudes-Tableaux ve Corelli Varyasyonları; Rahmaninov: Piyano Sonatları ve en son olarak da Çocukluk Anıları yer alıyor.

Etkinlik Detay

Bilet Satış: biletinial.com

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Serhan Bali ile Cumartesi Klasikleri

İlginizi Çekebilir

Avant-Garde Folk

İlginizi Çekebilir

SUAVİ - Gül`le Diken Arasında

İlginizi Çekebilir

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Açılış Konseri

İlginizi Çekebilir

Avrupa Günü Konseri

İlginizi Çekebilir

Olten Filarmoni Orkestrası ``Sentez``

İlginizi Çekebilir

35. Uluslararası İzmir Festivali Açılış Konseri