CONCERT

Barok Müzik Günleri ``Darmstadt Barok Solistleri``

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde AASSM Barok Müzik Günleri kapsamında 12 Nisan günü gerçekleştirilecek konser saat 20.00`de başlayacak.

Tarih Bilgisi4/12/2022

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Topluluğun sanat yönetmeni, başkemancısı ve solisti Ethem Emre Tamer tarafından 2004 yılında kurulan Darmstadt Barok Solistleri, Darmstadt Devlet Orkestrası üyelerinden oluşmaktadır. Amacı, Barok müzik repertuarının en önemli ve tanınmış eserlerinin yanında, unutulmaya yüz tutmuş ya da hiç bilinmeyen eserlerini de dinleyiciye sunmaktır. 12 kişiden oluşan bir oda orkestrası olan grup Barok dönemlerde olduğu gibi şefsiz ve Barok enstrumanlarla çalmaktadır. Ayrıca çeşitli oda müziği formasyonlarında da konserler vermektedir. Sanatçıların her biri sırayla solist olarak da görev yapmaktadır. Barok Orkestrası yerine, Barok Solistleri olarak adlandırılmaları da bu fonksiyonu vurgulamaktadır. Ayrıca yenilikçi, olağandışı ve çarpıcı yorumları ile eski ve yeninin sentezini yakalamaya çalışmaktadır.
Barok stil, büyük senfonik orkestral tınıdan çok farklı bir tınıya sahip olduğu için bu stilin gerektirdiği parlak, enerjik, şeffaf ya da sade tınıyı yakalamak uzun yıllar sürmekte ve çok titiz bir çalışmayı gerektirmektedir.17 yıllık geçmişinde bu tınıyı yakalayan grup Melk Avusturya Barok Festivali gibi uluslararası platfomlarda başarılara imza atmaktadır. Barok müzik dünyasının efsanevi topluluğu Musica Antiqua Köln`ün başkemancısı ve sanat yönetmeni Prof. Reinhard Goebel ile de çalışmalar yapmakta ve Goebel`in yüzyıllar sonra keşfettiği ve dünyada ilk seslendirilişlerini yaptığı hiç tanınmamış eserleri de büyük bir hızla repertuarına katmaktadır. Grup Giuliano Carmignola, Johannes Pramsohler, Sonia Prina ve Maurice Steger gibi Barok Müzik yıldızları ile çalışmalarını sürdürmektedir. Darmstadt Barok Solistleri 2016 yılında Darmstadt büyük müzik ödülüne layık görülmüştür. Johannes Pramsohler ile yaptıkları Darmstadt Keman Konçertoları dünya prömiyer Cd si ile çok olumlu eleştiriler almışlardır. Alman basını son yıllarda Darmstadt Barok Solisleri‘ nin yüksek kalitesine, alışılmadık repertuar seçimlerine ve yüksek tansiyonlu yorumlarına da dikkat çekmektedir.
 
Biletler 29 Mart Salı günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden saat 14.00`de ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Gişesinden 30 Mart Çarşamba günü saat 08.30'da satışa sunulacaktır.

Etkinlik Detay

Biletler 29 Mart Salı günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden saat 14.00'de ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Gişesinden 30 Mart Çarşamba günü saat 08.30`da satışa sunulacaktır. (Gişemiz Pazartesi ve Salı günleri kapalıdır)
Bilet Fiyatları:
150 TL (I Kategori - Yüzelli Türk Lirası)
100 TL (H Kategori - Yüz Türk Lirası)
75 TL (G Kategori - Yetmişbeş Türk Lirası)

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Serhan Bali ile Cumartesi Klasikleri

İlginizi Çekebilir

Avant-Garde Folk

İlginizi Çekebilir

SUAVİ - Gül`le Diken Arasında

İlginizi Çekebilir

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Açılış Konseri

İlginizi Çekebilir

Avrupa Günü Konseri

İlginizi Çekebilir

Olten Filarmoni Orkestrası ``Sentez``

İlginizi Çekebilir

35. Uluslararası İzmir Festivali Açılış Konseri