CONCERT

Barok Müzik Günleri ``İzmir Barok`` ``Shakespeare ve Müzik``

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde AASSM Barok Müzik Günleri kapsamında 16 Nisan günü gerçekleştirilecek konser saat 20.30`da başlayacak.

Tarih Bilgisi4/16/2022

Saat Bilgisi8:30 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

“Shakespeare ve Müzik”, William Shakespeare’in farklı oyun ve sonelerinden metinlerarası kolaj yöntemiyle hazırlanmış bir konser/performanstır.
Konser bölümü, Elizabeth Çağı ve Shakespeare oyunlarının şarkı ve müziklerinin dönemin enstrümanlarıyla (Viola da Gamba, Rönesans Lute) ve Soprano icrasından oluşuyor. “Müzik ruhun gıdasıdır” sözünün karşılığı olan konser, Shakespeare’in dizeleriyle tematik olarak buluşmakta ve seyirciye unutulmaz bir müzik şöleni yaşatmaktadır.
Performans bölümünde ise İngiliz yazarın oyun ve şiirlerinden damıtılmış kesitler sunuluyor. Çaprazlama metinlerde Shakespeare’in insanlık durumuna dair ortaya koyduğu derinlikli keşifleri, evrensel iç görüsünü ve aşkı anlatmaktaki dehasını kurgusal bir yaratım olan oyunbaz olan Shakespeare’in Perisi’nden seyrediyoruz. Yazarın dilbazlığının hayat verdiği bu Peri’nin, Shakespeare’e olan aşkını da, insanın insana ettiği iyilik ve kötülükleri de, kısacası iktidardan aşka uzanan bir kavramsal çerçevede bireyde somutlaşan insanlık hallerini kâh hüzünlenerek kâh gülümseyerek müziğin ruhumuza kattığı zenginlikle birlikte izleyeceksiniz.
 
Son söz William Shakespeare’den:
Ben de bir kız tanımıştım, bir erkeğe vurulmuştu.
Bir gül goncasındaki kurt gibi yiyip bitirmişti kendini
ve sevgisini pembe gül yanaklarında beslemişti.
Bir sessizlik ve metanet anıtı gibi...
Kurtuluşu tasasına gülmekte bulmuştu.
Bu aşk değil midir?
 
Biletler 01 Nisan Cuma  günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Gişesinden saat 14.00'de satışa sunulacak.

Etkinlik Detay

Biletler 01 Nisan Cuma günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Gişesinden saat 14.00'de satışa sunulacaktır. (Gişemiz Pazartesi ve Salı günleri kapalıdır)
Bilet Fiyatları:
100 TL (H Kategori - Yüz Türk Lirası)
75 TL (G Kategori - Yetmişbeş Türk Lirası)

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Serhan Bali ile Cumartesi Klasikleri

İlginizi Çekebilir

Avant-Garde Folk

İlginizi Çekebilir

SUAVİ - Gül`le Diken Arasında

İlginizi Çekebilir

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Açılış Konseri

İlginizi Çekebilir

Avrupa Günü Konseri

İlginizi Çekebilir

Olten Filarmoni Orkestrası ``Sentez``

İlginizi Çekebilir

35. Uluslararası İzmir Festivali Açılış Konseri