CONCERT

Mûsıki Hazinemizden Seçkiler

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde gerçekleştirilecek ``Mûsıkî Hazinemizden Seçkiler`` adlı konser 17 Nisan Pazar günü saat 21.00`de gerçekleştirilecek.

Tarih Bilgisi4/17/2022

Saat Bilgisi9:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Klasik icra anlayışı içerisinde, farklı sanat kurumlarında yer alan ses ve saz sanatçılarından oluşan, T.C. İzmir Türk Mûsıkîsi İcra Heyeti, yurt içi ve yurt dışı müzik festivalleri, özel davetler, akademik kurumların düzenlemiş olduğu organizasyonlar ve resmi görevlendirmeler ile farklı zaman aralıklarında onlarca nitelikli icralar sergilemiştir. 
29 Mart 2022 Salı günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Mûsıkî Hazinemizden Seçkiler” adlı konser programında da; yaklaşık 700 yıllık bir zaman dilimi içerisinden özenle seçilen sözlü ve çalgısal repertuvarlarının, Peşrev, Saz Semâi, Kâr, Beste, Ağır Semâi, Yürük  Semâi gibi çalgısal ve sözel klasik formlardan örnek eserlerle ile birlikte, neoklasik dönem ve çağdaş dönem bestecilerinin  şarkı formundan seçilmiş eserleri ve köçekçe formunun da  nitelikli icralarla örnekleneceği geniş yelpazeli programı sanatseverlerle buluşacak.
 
“Mûsıkî Hazinemizden Seçkiler” konserine qr kod ya da davetiye almadan, ücretsiz katılabilirsiniz.

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Serhan Bali ile Cumartesi Klasikleri

İlginizi Çekebilir

Avant-Garde Folk

İlginizi Çekebilir

SUAVİ - Gül`le Diken Arasında

İlginizi Çekebilir

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Açılış Konseri

İlginizi Çekebilir

Avrupa Günü Konseri

İlginizi Çekebilir

Olten Filarmoni Orkestrası ``Sentez``

İlginizi Çekebilir

35. Uluslararası İzmir Festivali Açılış Konseri