CONCERT

Zeytin Altı Konseri Kontrbas Akademi Orkestrası

Kontrbas Akademi Orkestrası`nın katılacağı Zeytin Altı Konseri 4 Temmuz günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi bahçesinde saat 21.00`de halka açık, ücretsiz gerçekleştirilecek.

Tarih Bilgisi7/4/2022

Saat Bilgisi9:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum BilgisiGenel

Programda, yerelden evrensele Kontrbas orkestrası için dünya klasik müzik repertuvarından sevilen eserlerin düzenlemeleri ile orjinal eserlerin yanı sıra, Türk bestecimiz İzmirli Necdet Levent'in kontrbaslar için yazdığı ``Contrbas Trio`` ve Prof. Server Acim'in ``Miniature`` ü seslendirilecek.
Kontrbas Akademi, 2021 yılında Prof. Esra Gül'ün ülkemizde kontrbas eğitiminin gelişimine katkıda bulunmak ve eğitimde fırsat eşitliği sunmak ilkesi ile oluşturulmuştur. Kontrbas Akademi, Prof. Gül'ün 2015'te yayımlanan Performans Hazırlık Yöntemleri kitabındaki yorumcular için bütüncül yaklaşımı, farkındalıkla müzik performansları hazırlama ve barışçıl öğrenme ortamı oluşturma zemini üzerinde, bilgi ve deneyimleri paylaştığı alternatif kontrbas eğitimi sunan gönüllü bir oluşumdur. Her ayın ilk pazar günü Prof. Gül, Zoom üzerinden gerçekleştirdiği açık derslerde, başlangıçtan sanatta yeterlik seviyesine kadar her yaşta kontrbasçının eşit değer gördüğü bir ortamda dersler gerçekleşmiştir. Kontrbas Akademi Orkestrası, bu oluşumda yer alan profesyonel ve öğrenci kontrbasçılardan oluşmaktadır. İlk konserini 1-3 Temmuz 2022 tarihleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğin finalinde vermiştir. Orkestra, Prof.Gül'ün akademik platformda çesitli üniversitelerde ögrencisi olmuş bugünün profesyonelleri olan yardımcı eğitmenler ve akademi katılımcılarından oluşmaktadır.
 
Orkestra Üyeleri:
Prof. Esra Gül ( A.Ü. Emekli Öğretim Üyesi)
İlker Akış (D.E.Ü. Öğretim Üyesi)
Ezgi Özok (Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası)
İlker Cankara (İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası)
Şebnem Erbatu (İzmir Kolej Karataraklı Müzik Öğretmeni)
Gökçe Akkoyunlu (A.Ü. Antalya Devlet Konservatuvarı)
Ömer Ceylan (D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı)
Bilge Önel (D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı)
Simge Günel (T.Ü. Devlet Konservatuvarı)
Behice Ülkü Biçer (D.E.Ü. Devlet Konsrrvatuvarı)
Ece Nur Yüce (T.Ü. Devlet Konservatuvarı)
Güneş Naz Ertutkun (D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı)
Lia Melisa Girgin (D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı)
 
Bu konser, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Finlandiyalı kontrbas bestecisi ve caz/klasik yorumcusu Teppo Hauta-aho'ya Kontrbas Dünyası'na verdigi emeklere bir teşekkür konseri olarak adanmıştır.
 

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Ophélie Gaıllard - Atakan Sarı / Viyolonsel & Piyano Resitali

İlginizi Çekebilir

Türkiye Koro Şefliği Akademisi

İlginizi Çekebilir

AASSO DİNLETİ

İlginizi Çekebilir

AASSO - Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası