CONCERT

VOYAGES

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde Voyages konseri 9 Kasım Çarşamba günü saat 20.00`de başlayacak.

Tarih Bilgisi11/9/2022

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Ülkemizi dünyada başarıyla temsil eden 4 genç sanatçımız, Cem Esen'in eserlerini bestecinin kendisi ile birlikte seslendirmek üzere aynı sahnede buluşuyor. Elvin Hoxha Ganiyev (Keman), Poyraz Baltacıgil (Viyolonsel), Prof. Cem Önertürk (Flüt) ve Cem Esen'den (Piyano)  oluşan Voyages Gurubu konserde Cem Esen'in bestelerini seslendirecek. Konser ücretsiz olarak Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi küçük salonda gerçekleştirilecek.
 
Prof. Dr. Cem Önertürk , yurtiçi ve yurtdışında önemli konser salonlarında sahne almış olup halen Bilkent Senfoni Orkestrası, Ankara Filarmoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Hezarfen Ensemble, Goodfellas Ensemble, Ensemble Nodus, Anadolu Nefesli Beşlisi, TrioNeo, DuoSonant, Anka Duo ve AFO Solistleri isimli müzik toplulukları ile kariyerine devam etmektedir.
 
Elvin Hoxha Ganiyev, prestijli uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödül ve derece kazandı. 2021 George Enescu Uluslararası Keman Yarışması'nda yarı finalistlik ve özel iPalpiti Ödülü'nün sahibidir. Elvin ayrıca David Oistrakh Keman Yarışması, Lipinski-Wieniawski Genç Müzisyenler için Yarışma, Berliner Altın Madalya Uluslararası Müzik Yarışması ve Viyana Uluslararası Müzik Yarışması da dahil olmak üzere diğer birçok saygın uluslararası müzik yarışması ödülünün de sahibidir.
 
Poyraz Baltacıgil, 2019 yılında “Larsen Strings”in bünyesine ‘Performing Artist’ olarak katılıp, burada Renaud Capuçon, Gautier Capuçon, Daniel Müller-Schott, Alina Pogostkina, Nicolas Altstaedt, Pablo Ferrandez, Milan Milisavljevic, Esther Abrami, Troels Svane, Narek Hakhnazaryan ve Tobias Breider gibi önemli müzisyenlerin içinde yer almaya başladı. Bulgaristan’daki “International Competition Young Virtuosos” yarışmasında üçüncülük ödülünü kazanan Baltacıgil, Andante Dergisi'nin her sene düzenlediği Donizetti Müzik Ödülleri'nin altıncısında, "Yılın En İyi Genç Müzisyeni" ödülüne layık görüldü.
 
Cem Esen, Kazakistan'da Delfhi Oyunları Piyano Yarışması'nda Bronz Madalya, A. Adnan Saygun Piyano Yarışması'nda birincilik ödülü, Vedat Kosal Piyano Yarışması'nda ikincilik ödülüne layık görüldüğü gibi, toplam 11 farklı ulusal ve uluslararası piyano yarışmasında ödül sahibi oldu. 2020 yılında T.O.Y.P. tarafından "Kültürel Başarı" dalında birinci seçildi. Kozmik Varyasyonlar Op.10 eseri Bursa Senfoni tarafından, Senfonik Bale Süiti Op.22 eseri Çukurova Senfoni tarafından seslendirilerek dünya prömiyerleri yapıldı.

 
 PROGRAM
 
C. Esen Flute Sonata No.1 Op.14
 
C. Esen Cello Sonata Op.23
*Moderato
*Adagio
*Presto "Tarantella"
 
ARA
 
C. Esen Flute Sonata No.2 Op.18
*Allegretto
*Intermezzo
*Andante
*Presto "FINAL"
 
C. Esen Violin Sonata Op.24
*Intro - Energico
*Andante
*Allegro

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Çocuk Kitapları İmza Günü

İlginizi Çekebilir

Feridun Düzağaç - SMA Hastası Çocuklara Umut Ol

İlginizi Çekebilir

Azerbaycan Bestecileri Konseri

İlginizi Çekebilir

Vivaldi ile Mevsimler-Anlatımlı Çocuk Konseri

İlginizi Çekebilir

Kuzgun Dans ve Müzik Performansı

İlginizi Çekebilir

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 9 Aralık

İlginizi Çekebilir

Dünya Koro Müziği Günü

İlginizi Çekebilir

Olten Filarmoni Orkestrası Yeni Yıl Konseri