CONCERT

Les Basses Reunies

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde AASSM Barok Müzik Günleri kapsamında 16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek Les Basses Reunies Konseri saat 20.30`da başlayacak.

Tarih Bilgisi4/16/2023

Saat Bilgisi8:30 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Grup; Bruno Cocset (çello, viyola), Maude Gratton (klavsen) ve Richard Myron'dan (kontrbas) oluşuyor.
Doyumsuz bir müzisyen, araştırmacı, alışılmadık bir çellist ve tanınmış bir öğretmen olan Bruno Cocset, enstrümantal ve müzikal jestin mükemmel sinerjisi için süregelen bir arayıştan beslenerek barok çelloya kendine özgü bir ses veriyor. 1996'da Les Basses Réunies'yi kuran Cocset, Alpha Label müzik basınından büyük övgüler aldı; Vivaldi, Barrière, Geminiani ve Boccherini'nin sonatlarının yanı sıra Frescobaldi'nin canzoni'lerini de içeren uzun bir diskografinin ilki olan Vivaldi'nin çello sonatlarını kaydetti.
Bruno Cocset ve Les Basses Réunies, Fransa'da (Académie Bach d'Arques-la-Bataille, La Folle Journée de Nantes, Saintes, Sablé-sur-Sarthe, Ambronay Festivalleri...) ve yurtdışında (Belçika, Hollanda, İspanya, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, İzlanda, Portekiz, Quebec, Lüksemburg, İtalya, Litvanya, Polonya, İsviçre...) çok sayıda barok sahnede performans sergilemiştir.

 
 Les Basses Reunies
 
The Les Basses Reunies Concert will be held on Sunday, April 16 as part of the AASSM Baroque Music Days at Ahmed Adnan Saygun Art Center, starting at 20.30.
The group consists of Bruno Cocset (cello, viola), Maude Gratton (harpsichord) and Richard Myron (double bass).
Being an insatiable musician, researcher, unconventional cellist, and well-known teacher, Bruno Cocset gives the baroque cello a distinctive sound, fueled by an ongoing search for the perfect synergy of instrumental and musical gesture. Cocset founded Les Basses Réunies in 1996, and received high praise from the Alpha Label music press. He recorded Vivaldi's cello sonatas, the first of a long discography that included the sonatas of Vivaldi, Barrière, Geminiani and Boccherini as well as Frescobaldi's canzoni.
Bruno Cocset and Les Basses Réunies have performed on numerous baroque stages in France (Académie Bach d'Arques-la-Bataille, La Folle Journée de Nantes, Saintes, Sablé-sur-Sarthe, Ambronay Festivals, etc.) and abroad (Belgium, Netherlands, Spain, Russia, Czech Republic, Hungary, Romania, Iceland, Portugal, Quebec, Luxembourg, Italy, Lithuania, Poland, Switzerland, etc.)
 
Tickets will be offered for sale on Saturday, April 1, 2023 at 10:00 from kultursanat.izmir.bel.tr, Ahmed Adnan Saygun Art Center and İsmet İnönü Art Center. (Box offices are open during working hours on weekdays) 
Ticket Prices: TRY 200 - TRY 150
 
 

Etkinlik Detay

Biletler 1 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 10.00'da kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ve İsmet İnönü Sanat Merkezi Gişesinden satışa sunulacak. (Gişeler hafta içi mesai saatleri içerisinde açıktır)
Bilet Fiyatları: 200 TL-150 TL

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

AASSO Yaza Merhaba Konseri ``Müzikaller``

İlginizi Çekebilir

Çoksesli Koro Konseri

İlginizi Çekebilir

Kemanla Sevdalı Bulut / Nâzım Hikmet

İlginizi Çekebilir

Masallarla Sanat Atölyesi

İlginizi Çekebilir

AASSM Haziran 2024