OTHER

Müzikle Yaratıcı Hareket Atölyesi

Müzikle Yaratıcı Hareket Atölyesi, öğretmen ve öğretmen adaylarına yönelik olarak 9-10-11 Ekim tarihlerinde saat 19.00`da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Müzik Kütüphanesi`nde gerçekleştirilecek.

Tarih Bilgisi10/9/2023

Saat Bilgisi7:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi18+

Eğitim ortamı öğrencinin kendini özgür hissedeceği bir ortam olmalıdır. Öğrenciler fikirlerini rahatlıkla ifade edebilmelidirler. Öğretmen mantığa ters düşen fikirleri de desteklemeli öğrencileri bu fikirlerinden dolayı eleştirmemeli aksine teşvikedici olmalıdır. Öğretmen düşünce üretmeye engel olan faktörlerin farkına varmalı ve bunların etkisini azaltıcı faaliyetlerde bulunmalıdır. Bununla birlikte eğitim programları yaratıcı kişilerin insanlığa olan katkısını, değişik alanlardaki sorunları tanımlamaları ve çözmede ortaya koydukları üstün başarılar vurgulanarak yaratıcılık bilincinin oluşmasına yardımcı olabilmelilerdir.
 
Bu konuda öğretmenlere büyük görev düşmektedir. Öğretmenlerin, yaratıcılığın gelişmesini engelleyen geleneksel yöntemler yerine her öğrencide var olan yaratıcı potansiyeli ortaya çıkaracak, etkililiği sayısız araştırma ile kanıtlanmış, dünyanın birçok yerinde kullanılmakta olan Orff, Kodaly, Dalcroze ve Suzuki Yöntemleri gibi müzik yöntem ve yaklaşımlarından yararlanmaları gerekmektedir.
 
Bu yöntem ve yaklaşımların ortak yönleri, çocukta kazandırılmak istenen davranışları, müziğin öğelerini hissettirmeden oyunlaştırarak kazandırması, müzisyen değil, müziği seven bireyler yetiştirmeyi hedeflemesi, müziksel becerilerin yanı sıra algı, dikkat, bellek, hayal gücü, özgüven gibi zihinsel becerileri geliştirmesi, müziğe aktif katılım sağlaması, sosyal iletişim becerilerini geliştirmesi ve en önemlisi de yaratıcılığı geliştirmesidir.
 
9-10-11 Ekim günleri gerçekleştirilecek olan, Müzikle Yaratıcı Hareket Atölyesi'ne  18 yaş üstü öğretmen ve öğretmen adayları ücretsiz- rezervasyonlu olarak katılabilecek.
Katılmak isteyenlerin 3-6 Ekim tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde 293 38 19 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırmaları yeterli olacak.
Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır. 

Etkinlik Detay

Katılmak isteyenlerin 3-6 Ekim tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde 293 38 19 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırmaları yeterli olacak. Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Global Müzik Yaklaşımları / Söyleşi

İlginizi Çekebilir

Müziğimdeki Kuklalar / Atölye

İlginizi Çekebilir

7. İzmir Uluslararası Mizah Festivali Açılış Töreni Ali Poyrazoğlu ``Habanera Makamı``

İlginizi Çekebilir

Sahi, Nerede Bu İlham Perileri? / Atölye

İlginizi Çekebilir

Mariza ``Fado`nun Divası``

İlginizi Çekebilir

Gülsin & Erkin Onay Keman Piyano Resitali

İlginizi Çekebilir

AASSM Aralık 2023

İlginizi Çekebilir

Tekfen Filarmoni Orkestrası

İlginizi Çekebilir

Prime Orchestra Rock Sympho Show

İlginizi Çekebilir

Atatürk`ü Anlamak Özel Konseri