CONCERT

Borusan Quartet

Esen Kıvrak (keman), Nilay Sancar (keman), Efdal Altun (viyola) ve Nil Kocamangil`den (viyolonsel) oluşan Borusan Quartet, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde 30 Ekim Pazartesi günü saat 20.00`de müzikseverler ile buluşacak.

Tarih Bilgisi10/30/2023

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Birçok başarılı konsere imza atan topluluk Türk bestecilerin  önemli bir yer aldığı, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip. Borusan Quartet İstanbul'da gerçekleştireceği 4 farklı programlı sezon konserini, İzmir'de de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde, 30 Ekim 2023, 28 Aralık 2023, 22 Şubat 2024 ve 02 Mayıs 2024 tarihli konserlerinde müzikseverlere sunacak.
 
Borusan Quartet, Türk bestecilerin yapıtlarından oluşan bir programla 30 Ekim'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak. Ahmed Adnan Saygun’un ve Ulvi Cemal Erkin’in, başka bir deyişle Cumhuriyet dönemi bestecilerimizden Türk Beşleri’nin iki üyesinin yaylı çalgılar repertuvarına kazandırdığı iki yapıtın ardından Borusan Quartet, 23 Ekim'de dünya prömiyerini gerçekleştireceği Cem Oslu'nun eserini seslendirecek. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin ardından Viyana Konservatuvarı ve Berklee College of Music’teki eğitimini tamamlayan, yapıtlarıyla Türkiye’de ve Amerika’da Eczacıbaşı, MTNA gibi prestijli yarışmalarda birincilik ödülüne layık görülen, 2016 yılında Interior Night adlı film için yazdığı müzikle New York Film Festivali’nde övgüler toplayan ve halen Amerika’da yaşayan bestecimiz Cem Oslu’nun Borusan Quartet için bestelediği “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” isimli yapıtı büyük bir heyecanla bekleniyor. 
 
Program:
A.A. SAYGUN - 1. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü no.1, op.27
U.C. ERKİN - Yaylı Çalgılar Dörtlüsü
C. OSLU - Göz Açıp Kapayıncaya Kadar (yaylı çalgılar dörtlüsü için)
 
30 Ekim günü gerçekleştirilecek konserin biletleri, 16 Ekim Pazartesi günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ve İsmet İnönü Sanat Merkezi Gişesinden saat 10.00'da satışa sunulacak. (Gişeler mesai saatleri içerisinde açıktır. Konser günü AASSM gişesi konser saatine kadar açıktır.)
 
Bilet Fiyatları: 100 TL - 75 TL – 50 TL

Etkinlik Detay

Biletler 16 Ekim Pazartesi günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ve İsmet İnönü Sanat Merkezi Gişesinden saat 10.00'da satışa sunulacak. (Gişeler mesai saatleri içerisinde açıktır. Konser günü AASSM gişesi konser saatine kadar açıktır.)
Bilet Fiyatları: 100 TL-75 TL-50 TL

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

AASSO Yaza Merhaba Konseri ``Müzikaller``

İlginizi Çekebilir

Çoksesli Koro Konseri

İlginizi Çekebilir

Kemanla Sevdalı Bulut / Nâzım Hikmet

İlginizi Çekebilir

Masallarla Sanat Atölyesi

İlginizi Çekebilir

AASSM Haziran 2024