CONCERT

Atatürk`ü Anlamak Özel Konseri

Milliyet & Milliyet Sanat tarafından düzenlenen, sanat yönetmeliğini Kemal Küçük`ün yaptığı, Atatürk`ü Anlamak Özel Konseri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde 13 Aralık Çarşamba günü saat 20.00`de gerçekleştirilecek.

Tarih Bilgisi12/13/2023

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Atatürk’ün yaptığı müzik reformunu, müzik sevgisini ve ülke için koyduğu hedefleri içeren anlatımlı konserde, Atatürk’ün sevdiği yabancı ve Türk bestecilerinin yeniden düzenlenmiş klasik müzik eserleri Cihat Aşkın’ın kemanı ve Cana Gürmen’in piyanosuyla seslendirilecek. Program sırasında Cihat Aşkın her parça öncesinde çalacakları eser ve Atatürk için önemi üzerine bir açıklama yapacak. 
İki örnekle açıklamak gerekirse: 
Program kapsamında Atatürk’ün Kolağası rütbesi ile Bulgaristan’da ilk kez canlı izlediği opera olan Puccini’nin “Tosca” operasında, Cavaradossi’nin aryasından etkilenerek ağladığı ve “Balkan Savaşı’nda bizi neden yendiklerini anladım. Burada opera sanatı var, bizde de olmalı” dediği anekdotu anlatılarak, Cavaradossi’nin aryası İstanbul Devlet Operası solisti tenor Faik Mansuroğlu tarafından seslendirecek. 
Muammer Sun’un “Cumhuriyet” filminin müzikleri içinde yer alan “Bozkırın Sesi” adlı bölümü Soprano Burcu Hancı tarafından Ağustos ayında ABD’deki Walt Disney Concert Hall’da büyük orkestra eşliğinde seslendirdi. Burcu Hancı, aynı eseri bu konserde piyano-keman eşliğinde yorumlayacak.
 
 

Etkinlik Detay

Bilet Satış: mobilet.com

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Katre Çağdaş Dans ve Müzik Performansı

İlginizi Çekebilir

``İhtimaller`` Kenan Doğulu Caz Projesi

İlginizi Çekebilir

Emre Yavuz Piyano Resitali

İlginizi Çekebilir

``İzmir`in Kadınları`` Fide Köksal Konseri

İlginizi Çekebilir

İzmir Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali 2024

İlginizi Çekebilir

AASSM Mart 2024

İlginizi Çekebilir

Anjelika Akbar ``Ahenk`` Konseri