OTHER

Sahi, Nerede Bu İlham Perileri? / Atölye

ETKİNLİĞE KATILIM İÇİN KONTENJAN DOLMUŞTUR. İlginize teşekkür ederiz.

Tarih Bilgisi12/16/2023

Saat Bilgisi2:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7-9 yaş arası

Drama alanında bölüm yazarlığı yapan Ayfer Varol Artaç, drama tekniği ile 'İlham Perileri' kitap serisinin ilki olan Mozart kitabı ve kitabın müzikleri eşliğinde çocukları ‘Mozart’ ve ‘ ilham’ kavramıyla tanıştırmak ve kitabı değerlendirmek için 7-9 yaş aralığındaki çocuklarla bu atölye çalışması gerçekleştirecek.
Atölye çalışmasında anlatıcılığı üstlenmiş olan yazar Ayfer Varol Artaç; İletişim Fakültesi, Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Programını ve P4c Eğitmen Eğitimi Programını bitirmiş ve dramatik metin yazarlığına Amerikan CTW TV ile ortak yapım olan Susam Sokağı Projesinde başlamıştır. Çocuklara yönelik ilk haber bülteni olan ‘İstim Bülten’ ve ‘Ekspres Bülten’ programlarının yapımcılığını, metin yazarlığını ve yine çocuk programı olan ‘Hangisi Doğru’ programının metin yazarlığını üstlenmiştir. 2010 yılında kurduğu Sahne İstanbul Sanat Kurumu ile ilköğretim düzeyindeki okullarla iş birliği yaparak çocuklara yönelik klasik müzik altyapılı çocuk müzikalleri projesini hayata geçirerek çocuklar için ’Mozart ve Perileri’, ‘Beethoven Düşler Ülkesi’, ‘Vivaldi Mevsim Müzesi’, ‘Çaykovski Oyun Ağacı’ ve ‘Bach Sihirli Müzik Kutusu’ müzikallerini yazmıştır. Epsilon/ Uçan Fil yayınevinden çıkan çocuklara yönelik ‘İlham Perileri’ serisinin ‘Mozart’, ‘Van Gogh’ ve ‘Michelangelo’ kitaplarını yazmış ve kitap serisine devam etmektedir.

16 Aralık Cumartesi günü saat 14.00'de gerçekleştirilecek olan atölye çalışmasına 7-9 yaş arası çocuklarının katılmasını isteyen velilerinin 11-15 Aralık tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde 293 38 19 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırmaları yeterli olacak.

Atölyenin kontenjanı 20'şer kişi ile sınırlıdır.

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Katre Çağdaş Dans ve Müzik Performansı

İlginizi Çekebilir

``İhtimaller`` Kenan Doğulu Caz Projesi

İlginizi Çekebilir

Emre Yavuz Piyano Resitali

İlginizi Çekebilir

``İzmir`in Kadınları`` Fide Köksal Konseri

İlginizi Çekebilir

İzmir Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali 2024

İlginizi Çekebilir

AASSM Mart 2024

İlginizi Çekebilir

Anjelika Akbar ``Ahenk`` Konseri