CONCERT

Mariza ``Fado`nun Divası``

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde 19 Aralık Salı günü, üst üste 3 kez BBC tarafından Avrupa`nın En İyi Sanatçısı ödülüne layık görülen, 3 Grammy adaylığı bulunan ``Fado`nun Divası`` Mariza müzikseverlerle buluşacak.

Tarih Bilgisi12/19/2023

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Tüm dünyada dinleyenlerine müzikal bir yolculuk yaşatan Mariza, Fado şarkıcılarını ve Fado’yu ilk öğrendiği yerlerdeki anılarını, geleneklerini yaşatmaya devam ediyor.
Tutkulu, zarif, hisli ve buğulu... İşte bu 4 kelime UNESCO’nun ‘Kültürel Miras’ listesine aldığı Fado geleneğine çağdaş bir yorum katan Mariza’yı ve müziğini anlatmak için yeterli. 
2001 yılında yayınlanan ilk albümü, Fado Em Mim (İçimdeki Fado), Portekiz’de 4 kez platin plak satışına ulaşınca, uluslararası platformda dikkat çekmeye başlayan sanatçı, hemen ardından 2002 yılında Quebec Yaz Festivali’nde “En İyi Performans” dalında birincilik aldı. Aynı yıl New York Central Park, Womad Festivali, Londra South Bank ve Lizbon’da kapalı gişe konserler verdi. 2003 yılında BBC Avrupa Dünya Müzik Ödülleri’nde “En İyi Sanatçı” ödülüyle yeni neslin yeni Fado yıldızı haline gelmeyi başardı.
Portekiz geleneği Fado şarkılarını tüm dünyaya ulaştıran, tüm dünyada 1 milyondan fazla albüm satışıyla Fado’nun bir numaralı temsilcisi olmayı sürdüren Mariza 2018 yılında kendi ismini taşıyan albümünü dinleyenlerle buluşturdu. Aynı yıl Vanesa Martin ile Pídeme düetini ve Quem Me Dara, Trigueirinha teklilerini yayınlayan Mariza son olarak 2023 yılında “Maria Joana” teklisini yayınladı. 
 
19 Aralık Salı günü gerçekleştirilecek konserin biletleri, 4 Aralık Pazartesi günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Konak Vapur İskelesi Gişelerinden saat 10.00'da satışa sunulacak. 
(Gişeler mesai saatleri içerisinde açıktır. Konser günü AASSM gişesi saat 20.00'ye kadar açık olacaktır.)
Bilet Fiyatları: 300 TL-250 TL-200 TL

Etkinlik Detay

19 Aralık Salı günü gerçekleştirilecek konserin biletleri, 4 Aralık Pazartesi günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Konak Vapur İskelesi Gişelerinden saat 10.00'da satışa sunulacak. (Gişeler mesai saatleri içerisinde açıktır. Konser günü AASSM gişesi saat 20.00'ye kadar açık olacaktır.)
Bilet Fiyatları: 300 TL- 250 TL - 200 TL

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Katre Çağdaş Dans ve Müzik Performansı

İlginizi Çekebilir

``İhtimaller`` Kenan Doğulu Caz Projesi

İlginizi Çekebilir

Emre Yavuz Piyano Resitali

İlginizi Çekebilir

``İzmir`in Kadınları`` Fide Köksal Konseri

İlginizi Çekebilir

İzmir Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali 2024

İlginizi Çekebilir

AASSM Mart 2024

İlginizi Çekebilir

Anjelika Akbar ``Ahenk`` Konseri