CONCERT

Türk Valsleri ``Cihat Aşkın``

26 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilemeyen ''Cihat Aşkın Türk Valsleri'' konseri 4 Şubat 2024 tarihinde saat 20.00'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde dinleyicilerle buluşacak.

Tarih Bilgisi2/4/2024

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Ertelenen ''Türk Valsleri'' konseri için alınmış biletler geçerliliğini korumaktadır. Bilet iadesi talebinde bulunan sanatseverimiz iade dilekçesi teslim tarihi itibariyle biletinden vazgeçmiş sayılır.
Bilet İadeleri: Bilet iade işlemleri için başvurular 10 Ocak – 22 Ocak tarihleri arasında (belirtilen tarihler dışında başvurular kabul edilmeyecektir); İzmir Büyükşehir Belediyesi AASSM gişesi, İsmet İnönü Sanat Merkezi Gişesi ve Konak Vapur İskelesi Gişesinden gerçekleştirilecektir. İade başvuruları gişelerde bulunan dilekçeler ile elden yapılacaktır. (Dilekçede, geçerli İBAN ve telefon numarası iade talep eden tarafından belirtilecek ve dilekçe ekine başvuru sahibine ait bir kimlik fotokopisi ile alınan biletin (gişelerden alındı ise) aslı konacaktır. İnternet üzerinden alınan biletlerin de numaraları belirtilerek iade başvuruları yine gişelerden yapılacaktır.
İade başvurusu alınan koltuk/koltuklar için biletler, 24 Ocak Çarşamba günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Konak Vapur İskelesi Gişelerinden saat 10.00'da satışa sunulacak.(Gişeler mesai saatleri içerisinde açıktır. Konser günü AASSM gişesi saat 12.00-20.00 saatleri arasında açık olacaktır.)
 
İlk Türk valsi olan Dede Efendi’nin Yine Bir Gülnihal adlı eserinden sonra Türk müziğinde hızla yayılan vals modasına, diğer besteciler de ayak uydurmuş ve birbirinden güzel, unutulmaz eserler bırakmışlardır. Vals özellikle 20. yüzyılda Cumhuriyet baloları ile birlikte toplumumuzun yaşamına girmiş bir dans türüdür. Türk müziği bestecileri de unutulmaz melodiler yaratarak bu formu Türklere has bir üslupla seçkin kılmışlardır. Türk valsleri, batıdaki örneklerinin aksine daha melodik ve şarkı ögesi ön plana çıkmış yapısıyla seçkinleşir.
Cihat Aşkın, Türk müziği çalgıları ve kemanı ile seslendirdiği bu birbirinden güzel eserlerde besteci Oğuzhan Balcı ile çalıştı. Aşkın’ın yaklaşık dört yıldır üstünde çalıştığı proje olan Türk Valsleri 60 eser arasından seçildi. Balcı’nın Aşkın için özel olarak düzenlediği eserler, Avrasya Oda Orkestrası ve Türk müziği sanatçıları tarafından seslendirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi Stüdyolarında Mehmet Sungur tarafından kaydedilen albüm Yine Bir Gülnihal ile başlıyor. İsmail Hakkı Bey, Arif Sami Toker ve Yesari Asım Arsoy gibi bestecilerin ölümsüz eserlerinden başka Aşkın, konservatuardan hocası olan Erol Sayan’ın, Azeri besteci Babayef’in, Sezen Aksu ve Özdemir Erdoğan’ın eserlerini de albümünde kullanmıştır. Yabancı bestecilerden Şostakoviç ve Karaindrou’nun eserleri de Türk çalgılarıyla çalınmıştır.
 
Program:
Cihat AŞKIN “Keman”
Burcu HANCI “Soprano”
 
Yine Bir Gülnihal
Kelebek 
Fikrimin İnce Gülü
Hayal Ufkunda
Kuş Olup Uçsam
Erişti Nevbahar Eyyamı
Unutulmaz
Bir Deniz ki Gözlerin
Nazende Sevgilim
Bekledim de Gelmedin
Hatırla Sevgili
Samanyolu
Vals
 

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Açık Havada Canlı Radyo

İlginizi Çekebilir

Böcek Orkestrası ve Yaratıcı Drama Atölyesi

İlginizi Çekebilir

AASSM Temmuz 2004 Etkinlik Takvimi