CONCERT

Evrim Ateşler & İzbb Mübadele Korosu Konseri

Mübadelenin 101. Yılı Özel Anma Konseri Okeanos Orkestrası eşliğinde Evrim Ateşler & İzbb Mübadele Korosu Konseri 30 Ocak Salı günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde saat 20.00`de gerçekleştirilecek.

Tarih Bilgisi1/30/2024

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Türkiye-Yunanistan nüfus mübadelesi, 1923 yılında Lozan Barış Antlaşması'na ek olarak yapılan sözleşme uyarınca, Türkiye ve Yunanistan'ın kendi ülke yurttaşlarını din esası üzerine zorunlu göçe tabi tutmasına verilen addır. Göçe tabi tutulan kişilere ise mübadil denir.
Mübadele ile 1.200.000 Ortodoks Hristiyan Rum, Anadolu'dan Yunanistan'a, 500.000 Müslüman Türk de Yunanistan'dan Türkiye'ye göç etmek zorunda bırakılmıştır.
İzBB MÜBADELE KOROSU, 2021 Yılında, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Uluslararası Giritliler ve Mübadiller Federasyonu işbirliği ile, bozulan barışın sonucu yaşanan, yakın tarihin en büyük dramı olan Mübadele ve benzeri acıların tekrar yaşanmaması için, Ata'mızın " Yurtta Barış Dünyada Barış" şiarının izinde, barış ve dostluğun korunması adına kurulmuş ve bu misyon doğrultusunda, Sn.Tunç SOYER himayelerinde konserler vermektedir. 
Mübadelenin 101 .Yıldönümünde gerçekleştireceğimiz bu konserimizi de, göç yollarında hayatlarını kaybeden ve ebediyete intikal etmiş tüm  büyüklerimize ithaf ediyoruz 
Saygı ve rahmetle ..
 
Konsere katılım ücretsizdir.

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Katre Çağdaş Dans ve Müzik Performansı

İlginizi Çekebilir

``İhtimaller`` Kenan Doğulu Caz Projesi

İlginizi Çekebilir

Emre Yavuz Piyano Resitali

İlginizi Çekebilir

``İzmir`in Kadınları`` Fide Köksal Konseri

İlginizi Çekebilir

İzmir Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali 2024

İlginizi Çekebilir

AASSM Mart 2024

İlginizi Çekebilir

Anjelika Akbar ``Ahenk`` Konseri