MEETING / PANEL

Demokrasinin Beşiği Akdeniz Paneli

Demokrasinin Beşiği Akdeniz Paneli, 15 Şubat Perşembe günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde düzenlenecek. Fransa, İspanya ve Yunanistan`dan konunun uzmanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilecek panel saat 16.00`da başlayacak.

Tarih Bilgisi2/15/2024

Saat Bilgisi4:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum BilgisiGenel

Demokrasinin Beşiği Akdeniz Paneli, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivi, Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tarafından 15 Şubat’ta, AASSM’de düzenlenecek. Uluslararası nitelikte gerçekleştirilecek panelin konuşmacıları; Prof. Dr. Eyüp Özveren (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Antonis Liakos (Atina Üniversitesi-Yunanistan), Dr. Emmanuel Rodriguez Lopez (Yazar-İspanya) ve Vincent Benedetto (Rouen Üniversitesi-IFEA-Fransa) olacak. Panelin Moderatörlüğünü ise İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Selin Önen üstlenecek. 
 
Demokrasinin Beşiği Akdeniz Paneli’nde; Yunanistan, İspanya, Fransa ve Türkiye’de, geçmişten günümüze demokratikleşme süreçleri ve bu sürecin Akdeniz ve dünyadaki etkileri konuşulacak. Akdeniz coğrafyasında tarihsel süreçte yaşanan olayları, siyasal, toplumsal değişimleri ve demokrasinin evrimini odağına alacak Demokrasinin Beşiği Akdeniz Paneli’nde, Cumhuriyetimiz’in 100 yılı aşan demokratikleşme süreci geniş bir çerçevede ele alınacak. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Küçük Salon’da düzenlenecek panelde, yabancı konuşmacılar sunumlarını İngilizce yapacak ve salonda simültane çeviri sistemi de bulunacak. 
Penele katılım ücretsizdir.
 
Konuşmacılar
Prof. Dr. Eyüp Özveren (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)
Prof. Dr. Antonis Liakos (Atina Üniversitesi-Yunanistan)
Dr. Emmanuel Rodriguez Lopez (Yazar-İspanya)
Vincent Benedetto (Rouen Üniversitesi-IFEA-Fransa)
Moderatör: Doç. Dr. Selin Önen (İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi)

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

AASSO Yaza Merhaba Konseri ``Müzikaller``

İlginizi Çekebilir

Çoksesli Koro Konseri

İlginizi Çekebilir

Kemanla Sevdalı Bulut / Nâzım Hikmet

İlginizi Çekebilir

Masallarla Sanat Atölyesi

İlginizi Çekebilir

AASSM Haziran 2024