EXHIBITION

127 Yaşındaki Genç Sinema - Şerif Antepli Koleksiyonu Sergisi

Türk ve Dünya sinemasının başlangıcından günümüze kadar uzanan serüveni Şerif Antepli koleksiyonundan örnekler `127 Yaşındaki Genç Sinema` adlı sergi ile 2 - 15 Mart tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde.

Tarih Bilgisi3/2/2022 - 3/15/2022

Saat Bilgisi6:00 PM - 5:30 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan saygun Sanat Merkezi

Aile Durum BilgisiYaş sınırı belirtilmemiştir.

Türk ve Dünya sinemasının başlangıcından günümüze kadar uzanan serüveni Şerif Antepli koleksiyonundan örnekler "127 Yaşındaki Genç Sinema" adlı sergi ile  2 - 15 Mart tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde. 

Koleksiyonda afiş, dergi, kitap, pul, sanatçıların ve filmlerin kartpostalları, fotoğrafları, filmlerle ilgili yapılan plaklar, kasetler, CD’ler, telefon kartları, piyango biletleri, sigara kartları ve sigaralar, kibrit etiketleri, oyun kâğıtları, sinema biletleri yer alıyor. 
Ayrıca üç boyutlu olmak üzere film çekme ve oynatma makineleri, büyülü fener ve cam slaytlar, film yıldızları ile ilgili objeler de sergileniyor.

Sergide sinema dünyasında yer almış İzmirli sanatçıların, İzmir’de çevrilmiş filmlerin ve İzmir sinemalarının görselleri de yer alıyor. 

Dünya sinemasının en önemli 100 filmden kısa parçalarının yer alacağı bir video gösterimi de var.

Ziyaret Saatleri
Hafta İçi ve Cumartesi: 09.30 – 17.30
Pazar: 12.00 – 17.00

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

``Levn-i Bahar 4`` Geleneksel Türk Sanatları Sergisi