EXHIBITION

Algıda Buluşma 3

``Algıda Buluşma 3`` Karma Seramik Sergisi Türgök & İdol Sanat Evi işbirliği ile 28 Nisan-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi giriş galerilerde ziyaretçilere açık olacak.

Tarih Bilgisi4/28/2022 - 5/15/2022

Saat Bilgisi9:30 AM - 5:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan saygun Sanat Merkezi

Aile Durum BilgisiGenel

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi 28 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında çok özel bir sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İdol Sanat Evi’nin 24 sanatçısı tarafından hazırlanan ve görme engellilerin de dokunarak algılayabilecekleri 60’a yakın seramik eserin yer alacağı sergi, merkezi İzmir’de olan Türkiye Görme Özürlüler Kütüphanesi (TÜRGÖK) yararına düzenleniyor. Sergideki tüm eserler, görme engelli bireylerin algılamalarındaki farklılığa dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak amacıyla beyaz olarak çalışıldı. Sanatçıların tamamen özgün olan kendi tasarımları; çevre sorunları, insan hakları, barış ve daha birçok konuda düşündürücü ve bazen de mizah içeren bir tema çerçevesinde, hatta “Şaka Gibi…” dedirtecek bir söylemle ve bembeyaz yalınlıklarıyla, dokunulabilir olarak sanatseverlerle buluşacak. 2014 yılından bu yana görme engelli bireylerin de erişebileceği 5 sergi hazırlayan İdol Sanat Evi’nin, “Algıda Buluşma” adlı bir dizi çalışmasının üçüncüsü olacak bu sergi “Algıda Buluşma-3“ olarak adlandırıldı. Türgök’le işbirliği yapılan bu sergilerde tüm eserlerin kitaplık tarafından hazırlanmış, Braille alfabesiyle yazılmış açıklamaları eserlerin yanında yer almaktadır. Eserlerin satışından elde edilecek gelirin % 50 si Türgök’e ait olacak ve görme engelli bireyler için Braille alfabesiyle ya da sesli olarak çalışılan ders kitapları da dahil her türden kitabın hazırlanması ve ulaştırılmasında kullanılacaktır. Sergi, sanata ihtiyaç duyan herkesi, engelli ya da engelsiz olsun, algıda buluşturmayı hedefliyor. Hayatın devam etmesi için sanatın ve sanatçının desteklenmesi gerektiğine inanıyor ve sanatı herkes için mümkün kılan bu sergiye tüm sanatseverlerin katılımını bekliyoruz. 
 
Ziyaret Saatleri:
Hafta İçi ve Cumartesi: 09.30 – 17.30
Pazar: 12.00 – 17.00
 
İDOL SANAT EVİ KATILIMCILARI: Nuray ERDEN, Görsev BİLKAY, Şelale GÜDER BÜKE, İlknur ERİL, Nüket KAYRAN, Oya KÖYMEN, Şadan GÜLSEVER, Filiz ELDEN, Gülten BOZKURT, Ahmet SEÇER, Şeyda ÖZEK, Nazmiye İÇHEDEF, Fügen YENİLMEZ, Nilgün GÜREL, Serpil EROL, Nevin YILDIRIM, Selvinaz KESER, Neslihan OKUR, Banu UYSAL, Nurten ÖZCAN, Nüvit ÖZAKSOY, Yonca KUTUCU TAŞCI, Adile ÖZGÜ, Yasemin UFUK ALPEREN.

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Doğayı Anlatma Sanatı ve Doğanın İmgeleri - Doğanın Özü Resim Sergisi