EXHIBITION

``Love Zone``Fotoğraf Sergisi

"Love Zone" Hadas Itzkovich & Anya van Lit Fotoğraf Sergisi 9-30 Aralık 2023 tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Alt Galeriler'de...

Tarih Bilgisi12/9/2023 - 12/30/2023

Saat Bilgisi6:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisiyaş belirtilmemiş

LOVE ZONE, çatışma ve çatışma sonrası coğrafyalarda etnik kimlikleri farklı çiftlerin portre serisidir.
İsrail ve Filistin'deki çiftlerin, Güney Afrika'daki ırklar arası apartheid sonrası çiftlerin, Kuzey İrlanda'daki Katolik ve Protestan çiftlerin, Bosna Hersek'teki Boşnak/Hırvat/Sırp çiftlerin, Türkiye'deki Kürt ve Türk çiftlerin ayrıca Kuzey ve Güney Koreli çiftlerin fotoğraflarına eğiliyor. 2019'da Love Zone sergisi Güney Afrika "Free Press Unlimited en iyi rapor ödülünü" kazandı.
 
Holandalı sanatçı Hadas Itzkovitch ve Anya van Lit 2013 yılından beri fotoğraf sanatçısı olarak birlikte çalışıyorlar. Çalışmalarının temelinde çağdaş sorunlar ve birey kimliğinin modern toplumdaki yerini incelemek yatıyor. Bu yaşanılan sorunları ve konuları daha iyi anlayabilmek, içeriğe hakim olabilmek için ikili genellikle uzun araştırmalar sonucu büyük ölçekli fotoğraflarla sergilerini nihayete erdiriyor.
Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Amsterdam Belediyesi Uluslararası ve Kültürel İşler Daire Başkanlığı'nın desteğiyle 'LOVE ZONE sergisi' uluslararası turunu İzmir'de açmaktan mutluluk duyar.
 
Hadas Itzkovich(1977) Lahey'deki Kraliyet Sanat Akademisi'nde fotoğrafçılık okudu. Anya van Lit (1968) Breda'daki St Joost Sanat Akademisi'nde fotoğrafçılık okudu. İkilinin çalışmaları hem ulusal hem de uluslararası alanda sergilendi ve yayınlandı, ayrıca projelerinin gerçekleşmesi için çok sayıda destek aldı. Itzkovitch ve van Lit, Love Zone sergileriyle Güney Afrika’da “Free Press Unlimited En İyi Rapor Ödülü 2019” un sahipleri oldu.
 
Sergi, 30 Aralık 2023 tarihine kadar Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ziyarete açık olacak.
 
Ziyaret Saatleri: Hafta içi ve Cumartesi 09.30-17.30, Pazar 12.00-17.00   
 

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Pervin Özdemir Kil Çalıştayı 3 ``Toprağın Nefesi`` Seramik Sergisi

İlginizi Çekebilir

Minyatürlerle Yaşar Kemal`in Bütün Kitapları Sergisi - Dr. Figen GÜRSOY

İlginizi Çekebilir

Doğanın Estetiği Sergisi / Fikret Doğan