EXHIBITION

Kırkyama YüzBeden Sergisi / Şükrü Karakuş

Şükrü Karakuş'un Kırkyama YüzBeden Sergisi 06 - 31 Mart 2024 tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Üst Kat Doğu ve Batı Galeriler'de...

Tarih Bilgisi3/6/2024 - 3/31/2024

Saat Bilgisi6:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisiyaş belitilmemiş

Cumhuriyetin 100. Yılında anlamlı bir sergi!
 
İki yıldan fazla süren bir çalışmanın ardından gelen kapsamlı sergi 60 portre, tuvaller, heykeller ve enstalasyonlardan oluşmaktadır. Sanatçı portreler bölümünde günümüz Türkiye’sinin toplumsal gerçeğini yansıtan farklı meslek ve alandan yüz sembol insanın giysilerinden ve yüzlerinden yararlanmıştır. Dünyaya ve hayata değişik açılardan bakan bireylerin yer alacağı bu çalışma, bir taraftan günümüzün ruhunu yansıtırken, diğer taraftan toplumsal hafızamıza yönelecektir. Farklılıkları ötekileştirici değil; özgünlük ve zenginlik olarak temel alacak bu proje bir arada yaşamayı özendiren ortak bir düzleme yerleşecektir.
Bir yüzyılın kapanıp yenisinin başlayacağı özel bir zamanın tanığı olacak bu sergi Cumhuriyet´in 100. Yılını Ankara´da karşıladı. 2024 yılı boyunca başta İzmir ve İstanbul olmak üzere diğer büyük şehirlerde genişleyerek devam edecektir.

Açılış: 6 Mart 2024 Çarşamba, Saat: 18.00
Ziyaret Saatleri: Hafta içi ve Cumartesi 09.30-17.30, Pazar 12.00-17.00
 

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Mücahit Bora / Heykel - Resim Sergisi

İlginizi Çekebilir

Göztepe Rotary Kulübü & IFOD 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması ``Sürdürülebilir Enerji...

İlginizi Çekebilir

Suat Çağlayan ``Doğa`nın Gizemi`` Fotoğraf Sergisi