SERGİ

Mücahit Bora / Heykel - Resim Sergisi

Mücahit Bora'nın Heykel - Resim Sergisi 02 - 28 Nisan 2024 tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Alt Kat Galeriler'de...

Tarih Bilgisi4/2/2024 - 4/28/2024

Saat Bilgisi6:00 PM

Salon BilgisiAlt Galeri

Aile Durum Bilgisiyaş belirtilmemiş

Resim Sergisi
Uzun zaman öncesinden başlayarak tasarladığım ve uygulama fırsatı buldukça yaptığım ikinci dönem resimlerimi bu sergide izleyiciyle sunmayı hedeflemekteyim. Çok sayıda eser gerçekleştirmiş olmama karşın, bu resimlerimin sadece seçilmiş bir bölümünü paylaşabileceğim. Daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş olan bu ikinci dönem resimlerim; karakalem ve renkli çalışmalardan oluşmaktadır. “Zamansız Mekânlar” adını verdiğim bu dönem resimlerimde; kurgusal mekânlarda, bilindik denilebilecek biçimlerin bir arada harmanlandığı kompozisyonlar düzenlenmiştir. 
 
Heykel Sergisi
Bu sergimde sergileyeceğim heykellerim,  düşünsel olarak yıllar öncesinden tasarlanmış olmasına karşın, malzeme temini ve zaman yetersizliğinden dolayı son aylarda hayata geçirilebilmiştir. 2024 Şubat ayı içerisinde; Muğla Belediyesi Türkün Saylan Kültür Merkezi galerisinde ilk sergilemeyi gerçekleştirdiğim bu son dönem heykellerim ikinci olarak; İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi sergi salonunda sergilenecektir. “Biçimsizler/ Amorphouses” adını verdiğim bu heykellerim;  ironik benzeşim-çağrışım ana fikri üzerine kuruludur. 
Biçimsizler, birçok şeye benzemesine-çağrıştırmasına karşılık tam olarak bilindik hiçbir şeye benzemeyen formların sezgisel kurgularıdır. 
Mücahit Bora
 
Açılış: 2 Nisan 2024 Saat 18:00   
Ziyaret Saatleri: Hafta içi ve Cumartesi 09.30-17.30, Pazar 12.00-17.00   
 
 

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Mücahit Bora / Heykel - Resim Sergisi

İlginizi Çekebilir

Göztepe Rotary Kulübü & IFOD 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması ``Sürdürülebilir Enerji...

İlginizi Çekebilir

Suat Çağlayan ``Doğa`nın Gizemi`` Fotoğraf Sergisi