OTHER

Anılarda Bülent Ecevit

Bülent Ecevit`i, ölümünün 17. yılının ardından Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde 16 Kasım Perşembe günü saat 18.00`de gerçekleştirilecek söyleşiyle anıyoruz.

Tarih Bilgisi11/16/2023

Saat Bilgisi6:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum BilgisiGenel

Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’den sonra CHP’nin üçüncü genel başkanı olan Bülent Ecevit, DSP’nin kurucu genel başkanlığını ve beş kez de başbakanlık yapmıştır. Ülkemizde, alışılmış siyasetçi profilinin çok ötesinde entelektüel bir donanıma sahip olan Ecevit, yurtsever ve barışçı kimliğinin yanı sıra etik değerlere saygılı gazeteciliği ve başarılı bir şair olmasıyla da unutulmazlar arasındadır. Yaptıklarıyla ve kişiliğiyle herkesin belleğinde silinmez izler bırakan unutulmaz devlet adamını aramızdan ayrılışının 17. yıldönümünde anıyoruz.
Moderatörlüğünü Eski Kültür Bakanı Prof. Dr. Suat Çağlayan'ın yapacağı anma programına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer,  CHP Eski Genel Başkanı Altan Öymen ve  SHP Eski Genel Başkanı Murat Karayalçın konuşmacı olarak katılacaklar.

Etkinlik Detay

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

AASSO Yaza Merhaba Konseri ``Müzikaller``

İlginizi Çekebilir

Çoksesli Koro Konseri

İlginizi Çekebilir

Kemanla Sevdalı Bulut / Nâzım Hikmet

İlginizi Çekebilir

Masallarla Sanat Atölyesi

İlginizi Çekebilir

AASSM Haziran 2024