EXHIBITION

Göztepe Rotary Kulübü & IFOD 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması ``Sürdürülebilir Enerji ile Aydınlık Yarınlar`` ve ``Doğaya Umut Ol`` Fotoğraf Sergisi

Göztepe Rotary Kulübü & IFOD 10. Uluslararası Fotograf Yarışması sergisi 04-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Giriş Doğu Galeri'de...

Tarih Bilgisi4/4/2024 - 4/28/2024

Saat Bilgisi4:30 PM

Salon BilgisiEntry Galleries

Aile Durum Bilgisiyaş belirtilmemiş

İzmir Göztepe Rotary Kulübü’nün, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ile birlikte, ülkemizde ve dünyada yaşanan küresel sorunlara dikkat çekmek ve sanat yolu ile izleyiciye ulaşmayı amaçladığı uluslararası fotoğraf yarışması Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve The International Federation of Photographic Art (FIAP) onayı ile on yıldır düzenlenmektedir.

 
Göztepe Rotary Kulübü, Uluslararası Rotary Birliğinin belirlediği 7 öncelikli alanı baz alarak projelendirdiği yarışmada, fotoğraf sanatının görsel gücünü kullanarak uluslararası platformda mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaşarak, farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. 
 
Bugüne kadar, 63 faklı ülkeden 5000’e yakın fotoğrafçının 20000’e yakın fotoğrafla katıldığı yarışmalarda, ödül ve sergileme hakkı kazanan fotoğraflar ile sergiler açılmış, sunumlar ile seçilen konuya dair farkındalık yaratılmaya çalışılmıştır.
 
Bu yıl düzenlenen 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışmamızın teması Uluslararası Rotary birliğinin yedi öncelikli alandan biri olarak belirlediği, çevresel bozulmanın nedenlerini ele alarak dünyayı daha yaşanabilir hale getirmek için gerekli projeler oluşturmayı tavsiye eden “ÇEVRENİN KORUNMASI” çerçevesinde; 
“Sürdürülebilir Enerji ile Aydınlık Yarınlar” ve “Doğaya Umut Ol” olarak bellendi.

10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Bilgileri;
24 Ülkeden 448 Fotoğrafçı 1504 fotoğraf ile katıldı.
40 fotoğraf FIAP ve TFSF Madalyaları, Mansiyonları, Göztepe Rotary ve İFOD Özel Ödülleri, ile 109 Fotoğraf “Kabul” alarak sergilenme hakkı kazandı.
AASSM Sergi alanında 40 adet ödül almış fotoğraf sergilenecek, 109 adet fotoğraf sunum yolu ile izleyici ile buluşturulacaktır.
YARIŞMA JÜRİSİ;
Dr.Alahattin Kanlıoğlu Ege Ü. İltşm.Fak. Ftğrf. ve Grf. Ana Sanat Dalı. Öğr.Üyesi Türkiye 
Berna Kızıltan IFOD & Göztepe Rotary K. Temsilcisi 
Mehmat Yasa, AFIAP Fotoğraf Sanatçısı –Türkiye 
Selim Bonfil Fotoğraf Sanatçısı İFOD üyesi – Türkiye
 
Stratis Tsoulellis EFIAP/s (GPU Hermes) Fotoğraf Sanatçısı- Yunanistan
 
Açılış: 4 Nisan 2024 Saat 16:30
Ziyaret Saatleri: Hafta içi ve Cumartesi 09.30-17.30, Pazar 12.00-17.00

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Mücahit Bora / Heykel - Resim Sergisi

İlginizi Çekebilir

Göztepe Rotary Kulübü & IFOD 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması ``Sürdürülebilir Enerji...

İlginizi Çekebilir

Suat Çağlayan ``Doğa`nın Gizemi`` Fotoğraf Sergisi