KONSER

Sabahattin Ali 116 Yaşında

Yaşamındaki deneyimlerini okuyucusuna yansıtıp kendisinden sonraki Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatını etkileyen Yazar ve Şair Sabahattin Ali, 116. yaşında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi`nde 25 Ocak günü saat 20.00`de gerçekleştirilecek konserle anılacak.

Tarih Bilgisi1/25/2023

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

Ülkemizin önde gelen yazarlarından Sabahattin Ali’nin bestelenmiş şiirleri müzik dünyamızda da ses getirmiş ve yazarın daha geniş halk kitlelerince tanınmasında ve okunmasında rol oynamıştır. 1970’lerden itibaren Ali Kocatepe tarafından bestelenmeye başlanan Sabahattin Ali’ye ait şiirler yaklaşık 40 yıldır şarkı olarak müzik dünyamızın başyapıtları arasında gösterilmektedir. Bugüne kadar Ali Kocatepe tarafından toplam 8 Sabahattin Ali şiiri şarkı olarak bestelenmiştir. Unutulmayacak bu bestelerden bazıları “Melankoli”, “Ben Sana Vurgunum”, “Çocuklar Gibi”, “Meskenim Dağlar”, “Benimsin Diyemediğim”, “Çakır”... Altı yıl önce “Sabahattin Ali 110 Yaşında” konseptiyle İstanbul Zorlu PSM’de galası yapılan konser dizisi, orkestra eşliğinde bugüne kadar birçok şehirde sahnelendi. 
Konserde, piyanoda Aysun & Ali Kocatepe konserlerinin orkestra şefi Mete Çelik, trompette Semih Sural, gitarda Murat Güner, bas gitarda Nurhat Şensesli, klarinette Tanju Erol, davulda Bahadır Gülşen, vokalde İlkyaz Kocatepe ve Umut Durmuş, Aysun ve Ali Kocatepe’ye eşlik edecek.
Özenle hazırladıkları espirili ve keyifli sahneleriyle ve ekrana yansıtılan görseller ve anekdot anlatımları eşliğinde Aysun Kocatepe ve Ali Kocatepe 25 Ocak’ta AASSM’nde seyirciyle buluşacak.
 
Biletler 12 Ocak Perşembe günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ve Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi gişesinden saat 10.00'da satışa sunulacak. 
(Gişe çalışma saatleri hafta içi 08.30-12.30 , 13.30-17.30 arasındadır)
 

Etkinlik Detay

Bilet Fiyatları:
100 TL (Yüz Türk Lirası)
75 TL (Yetmişbeş Türk Lirası)

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Zeytin Altında Doğudan Batıya Ezgiler

İlginizi Çekebilir

Anadolu Rock AASSO

İlginizi Çekebilir

DOLAP Distopik Gençlik Müzikali

İlginizi Çekebilir

Doğu Perküsyonları Eğitimi Seçmesi

İlginizi Çekebilir

Bully Bully Çocuk Tiyatrosu

İlginizi Çekebilir

Ritimler ve Danslarla Orff Atölyesi

İlginizi Çekebilir

Müzikle Yaratıcı Hareket Atölyesi

İlginizi Çekebilir

Ozan Musluoğlu Quintet feat. Jeremy Pelt & Anthony Wonsey

İlginizi Çekebilir

AASSO 2023 Sonbahar Kış Konser Programı

İlginizi Çekebilir

AASSM Ekim 2023

İlginizi Çekebilir

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Sezon Açılış Konseri

İlginizi Çekebilir

Cumhuriyet Konserleri Turnesi ``Ayşe Deniz``

İlginizi Çekebilir

Olten Filarmoni Orkestrası Sezon Açılış Konseri