DİĞER

Ritimler ve Danslarla Orff Atölyesi

Ritimler ve Danslarla Orff Atölyesi, 7 Ekim Cumartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Müzik Kütüphanesi`nde 14.00 ve 15.30 saatlerinde iki ayrı atölye olarak gerçekleştirilecek.

Tarih Bilgisi10/7/2023

Saat Bilgisi2:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi5-8 yaş arası

``Orff Schulwerk`` insanın içinde zaten var olan yaratıcı güçleri açığa çıkarmasına ortam hazırlayan, temelinde ritim, hareket ve konuşma olan, insanların içlerinden geldiği gibi müzik yapıp, dans etmesine, doğaçlama yapmasına olanak tanıyan, insana bütün sanatsal alanları kombine ederek öğrenme, keşfetme, deneme ve yaratma ortamı sunan bir eğitim anlayışıdır.
Orff eğitimi çocukların okul öncesinde kendilerini bazı çalgıları kullanarak müzik yoluyla ifade etme metodudur. Orff öğretim tekniği; müzik, dans, drama, konuşma, hareket temelleri üzerine kurulmuş bir yöntemdir. Geneline bakıldığında müzik ve hareket eğitimi olarak tanımlanabilir. Temelde her insanda var olan, duygularını ritm, müzik ve hareketle anlatabilme dinamiğinin bu eğitimle açığa çıkarılması prensibine dayanır. 
Orff eğitimi temel müzik becerilerini kazandırmanın yanı sıra çocukların kendilerini ifade edebilmesi, sosyal hayatta daha başarılı iletişim kurabilmesi, odaklanmayı geliştirmesi, duygusal zekaya katkısı, bilişsel becerilerin gelişimini hızlandırması gibi birçok artıyı barındırır.Bu eğitimde kurallar yoktur tamamen yaratıcılık vardır.
 
7 Ekim günü gerçekleştirilecek olan, çocuklarda müzik sevgisini oluşturmayı amaçlayan Orff etkinliğine  5-8 yaş arası çocuklar ücretsiz- rezervasyonlu olarak katılabilecek.
Çocuklarının etkinliğe katılmasını isteyen velilerin, 3-6 Ekim tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde 293 38 19 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırmaları yeterli olacak.
Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır. 

(Kontenjan dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz)

Etkinlik Detay

Rezervasyon için 3-6 Ekim tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde 293 38 19 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırmak gereklidir. Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

Global Müzik Yaklaşımları / Söyleşi

İlginizi Çekebilir

Müziğimdeki Kuklalar / Atölye

İlginizi Çekebilir

7. İzmir Uluslararası Mizah Festivali Açılış Töreni Ali Poyrazoğlu ``Habanera Makamı``

İlginizi Çekebilir

Sahi, Nerede Bu İlham Perileri? / Atölye

İlginizi Çekebilir

Mariza ``Fado`nun Divası``

İlginizi Çekebilir

Gülsin & Erkin Onay Keman Piyano Resitali

İlginizi Çekebilir

AASSM Aralık 2023

İlginizi Çekebilir

Tekfen Filarmoni Orkestrası

İlginizi Çekebilir

Prime Orchestra Rock Sympho Show

İlginizi Çekebilir

Atatürk`ü Anlamak Özel Konseri