KONSER

Barok Müzik Günleri ``İzmir Barok``

2021 yılında başlayan Barok Müzik Günleri üç yıldır AASSM`de barok müziğin önde gelen isimlerini sanatseverlerle buluşturuyor. Bu yıl 4.sü düzenlenen Barok Müzik Günleri, 22 Nisan Pazartesi günü saat 20.00`de gerçekleştirilecek İzmir Barok konseri ile devam ediyor.

Tarih Bilgisi4/22/2024

Saat Bilgisi8:00 PM

Salon BilgisiAhmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Aile Durum Bilgisi7+

İzmir Barok grubu, Alman Konsolosluğu himayesinde Viola da Gamba sanatçısı Hille Perl’i konuk ediyor. Rönesans’tan geç barok dönemine uzanan Osmanlı ve Avrupa saray müziklerini barok müzik sevenlerin beğenisine sunuyor.
İzmir Barok Topluluğu, İzmir Devlet Operası sanatçısı kontrbas ve viyola da gamba sanatçısı Bülent Oral ve kemancı Hakan Özaytekin tarafından 2008 yılında kuruldu. Yaklaşık 25 yıl oda müziği konserleri veren ikili, sonunda kurdukları bu topluluğu hayata geçirmeyi başardı. Topluluğun en dikkat çekici özelliği Türkiye’de ilk kez barok dönem çalgılarını kullanan ve barok üslupla icra eden ilk grup olmasıdır. Topluluğun en önemli amaçlarından biri barok müziği ve bestecileri barok dönem çalgılarıyla buluşturmak ve bu alanda yeni grupların oluşmasına öncülük etmektir.
 
Hille Perl / Viola da Gamba
Linet Şaul / Soprano
Güzin Teoman Özdamar / Barok Obua
Elif Aksoy / Barok Klarnet
Hakan Özaytekin / Barok Keman
Mehmet Refik Kaya / Rebap &Türk Lavtası
Bülent Oral / Viola da Gamba
Diego Leveric / Archlute
Özlem Ebesek / Klavsen
Hüseyin Tuncel / Bariton & Perküsyon
 
22 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek konserin biletleri, 5 Nisan Cuma günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Konak Vapur İskelesi Gişelerinden saat 10.00'da satışa sunulacak. (Gişeler mesai saatleri içerisinde açıktır. Konser günü AASSM gişesi saat 20.00'ye  kadar açık olacaktır.)
Bilet Fiyatları: 300 TL-200 TL

Etkinlik Detay

22 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek konserin biletleri, 5 Nisan Cuma günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Konak Vapur İskelesi Gişelerinden saat 10.00'da satışa sunulacak. (Gişeler mesai saatleri içerisinde açıktır. Konser günü AASSM gişesi saat 20.00'ye kadar açık olacaktır.)
Bilet Fiyatları: 300 TL-200 TL

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

AASSO Yaza Merhaba Konseri ``Müzikaller``

İlginizi Çekebilir

Çoksesli Koro Konseri

İlginizi Çekebilir

Kemanla Sevdalı Bulut / Nâzım Hikmet

İlginizi Çekebilir

Masallarla Sanat Atölyesi

İlginizi Çekebilir

AASSM Haziran 2024