KONSER

Kemanla Sevdalı Bulut / Nâzım Hikmet

Nâzım Hikmet Ran`ın Sevdalı Bulut Masalı, ``Kemanla Sevdalı Bulut Yetişkinler için Müzikli Anlatım``, 26 Haziran Çarşamba günü saat 20.30`da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi bahçesinde gerçekleştirilecek.

Tarih Bilgisi6/26/2024

Saat Bilgisi8:30 PM

Salon BilgisiDış Mekan

Aile Durum BilgisiGenel

"Edebiyat bütün çeşitleriyle masalla başlar, masalla biter" diyen Nazım Hikmet 'in, çocukların hayal dünyasından, büyüklerin gerçek dünyasına uzanan  "Sevdalı Bulut" masalını, bir de bu şekliyle dinlemek ister miydiniz?
Bir masal anlatıcı, bir kemancı ile metni destekleyen değişik müzik türleriyle harmanlanmış güzel melodiler ..  
Hem çocuklar, hem yetişkinlere hitap eden bu güzel masalla büyük şairimizi anarken, sizleri de Kemanla Masallar'la hayal gücünüzün derinliklerine bir yolculuğa  davet ediyoruz.
Kemanla ''Sevdalı Bulut'' projesi; büyüklerin de bakış açısına yenilikler katma hedefi ile İZDSO Keman Sanatçısı Elif Nihal Kuran ile Masal Anlatıcısı Şükran Gülbek tarafından hazırlandı. İki kadın, iki anne, farklı disiplinlerden gelen iki yaratıcı insanın, alanında uzman psikologlardan, pedagoglardan, çocuk kitapları yazarlarından ve müzikle öğrenme metodlarını bilen akademisyenlerden görüş alınarak oluşturuldu.
''İyi insanlar, iyi hayvanlar, iyi bulutlar hiçbir zaman kaybolmaz” sloganının kemanla kalplere işleneceği etkinlik ücretsiz olacak.

RELATED EVENTS

İlginizi Çekebilir

AASSO Yaza Merhaba Konseri ``Müzikaller``

İlginizi Çekebilir

Çoksesli Koro Konseri

İlginizi Çekebilir

Kemanla Sevdalı Bulut / Nâzım Hikmet

İlginizi Çekebilir

Masallarla Sanat Atölyesi

İlginizi Çekebilir

AASSM Haziran 2024